+48 502 327 667 kkshotokan@onet.eu FACEBOOK

2020-2021

PUCHAR GÓR OPAWSKICH
21.11.2020 Prudnik
W Prudniku, 21.11.2020r., odbył się Międzynarodowy Turniej Karate „Puchar Gór Opawskich”. Do rywalizacji przystąpiło 12 klubów z Polski oraz Czech. Reprezentacja Klubu Karate-do SHOTOKAN startująca wspólnie z Wrocławskim Klubem Sportów Azjatyckich „Budokan” z Wrocławia w składzie: Marta Cieślak, Fabian Glacel, Marek Wojtala, Jakub Neiner, Wojtek Nowak oraz Michał Talaga wywalczyła 10 medali, z czego: 3 złote, 5 srebrnych i 2 brązowe. Miejsce pierwsze zajęli: Jakub Neiner w konkurencji kumite indywidualne chłopców 14-15 lat (-63 kg), Michał Talaga w konkurencji kata indywidualne juniorów oraz Wojtek Nowak w  konkurencji kumite indywidualne chłopców 14-15 lat (+63 kg). Miejsca drugie zajęli: Marta Cieślak w konkurencji kata indywidualne juniorek młodszych oraz w konkurencji kumite indywidualne dziewcząt 12-13 lat (-50 kg), Michał Talaga w konkurencji kumite indywidualne chłopców 14-15 lat (-63kg), Fabian Glacel w konkurencji kata indywidualne chłopców 10 lat oraz Wojtek Nowak w konkurencji kata indywidualne juniorów. Miejsca trzecie zajęli: Michał Talaga w konkurencji kata indywidualne chłopców 14-15 lat, Fabian Glacel w konkurencji kumite indywidualne chłopców 10-11 lat (+40 kg). Miejsca piąte zajęli: Marta Cieślak w konkurencji kata indywidualne dziewcząt 12-13 lat oraz Marek Wojtala w konkurencji kumite indywidualne chłopców 12-13 lat (+45kg). Opiekę nad zawodnikami pełnił shihan Zdzisław Tupko. Bardzo dziękujemy wszystkim zawodnikom za postawę podczas startu. Rodzicom za doping oraz dowóz zawodników na zawody. Zawody były realizowane w ramach działań wspieranych przez Gminę Krapkowice.

MISTRZOSTWA POLSKI W KARATE OLIMPIJSKIM
07.11.2020 Poznań
W dniu 07.11.2020 roku w Poznaniu w hali CITYZEN odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców w Karate Olimpijskim. W zawodach rywalizowało 199 zawodników z 35 klubów. Ze względu na trwającą pandemię, cieszymy się, że te mistrzostwa w ogóle doszły do skutku i to w ostatnim, możliwym terminie. Nasz Klub reprezentowała skromna dwuosobowa ekipa, którą stanowili Wojciech Nowak i Michał Talaga. Pomimo tak okrojonego składu, start w zawodach należy uznać do bardzo udanych. Wywalczyliśmy cztery tytuły wicemistrzów Polski. Swój wielki sukces odniósł  Michał Talaga, zdobywając trzy tytuły wicemistrzowskie w konkurencjach: kata indywidualne juniorów młodszych 14-15 lat, kumite indywidualne juniorów młodszych 14-15 lat (-52kg) oraz, wspólnie z Wojtkiem, w kumite drużynowym juniorów młodszych 14 – 15 lat. Wojtek Nowak swój drugi srebrny krążek i tytuł wicemistrza Polski zdobył w konkurencji kumite indywidualne juniorów młodszych 14-15 lat (-70kg) oraz piąte miejsce w kata indywidualnym juniorów młodszych 14-15 lat. Dziękujemy naszym zawodnikom za walkę podczas tych mistrzostw i gratulujemy uzyskanych wyników. Jesteśmy dumni, że dzięki Wam, Basztuś znowu mógł promować Gminę Krapkowice na podium Mistrzostw Polski. Opiekę nad naszymi zawodnikami pełnił shihan Zdzisław Tupko. Serdeczne podziękowania również dla Stowarzyszenia Sympatyków Karate BUSHIDO Kędzierzyn – Koźle za możliwość wspólnego transportu na te mistrzostwa i pobyt w Poznaniu. Udział w zawodach odbył się w ramach działań realizowanych przy wsparciu Gminy Krapkowice oraz Wojewódzkiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Opolu.

MISTRZOSTWA POLSKI W KARATE SHOTOKAN
17.10.2020r. Stargard
Zmęczeni, trochę poobijani, ale szczęśliwi wróciliśmy ze stylowych Mistrzostw Polski w Karate SHOTOKAN, które odbyły się w Starogardzie 17.10.2020r. W zawodach, ze względu na pandemię, startowało 17 klubów z Polski. Nasz klub reprezentowali: Julia Wocka, Wojtek Nowak, Michał Talaga i Jakub Neiner. Opiekę nad naszymi zawodnikami pełnił shihan Zdzisław Tupko. Pomimo pierwszego, po długim czasie, startu naszych zawodnikach w zawodach według przepisów ESKA, należy go uznać za udany. Łącznie wywalczyliśmy sześć medali: trzy srebrne oraz trzy brązowe. Drugie miejsca wywalczyli: Julia Wocka w konkurencji kata indywidualne seniorek i w konkurencji  kumite indywidualne seniorek oraz  drużyna w składzie: Wojciech Nowak, Michał Talaga i Jakub Neiner startująca w konkurencji kata drużynowe młodzików  14-15 lat. Miejsca trzecie zdobyli - Michał Talaga i Jakub Neiner w konkurencji kumite indywidualne młodzików 14-15 lat oraz drużyna w składzie: Wojciech Nowak, Michał Talaga i Jakub Neiner w konkurencji kata drużynowe kadetów. Gratulujemy naszym zawodnikom udanego startu.

OTWARTE MISTRZOSTWA ŁODZI W KARATE
10.10.2020 Łódż
Kolejny pracowity weekend za nami w dniu 10.10.2020r.,rywalizowaliśmy w Otwartych Mistrzostwach Łodzi w Karate. Organizatorem zawodów był Łódzki Klub Karate Shotokan.  Dziewięcioosobowa drużyna pod opieką shihan Zdzisława Tupko w składzie: Julia Huras, Marta Cieślak, Wojtek Nowak, Michał Talaga, Jakub Neiner, Marek Wojtala, Marcin Trocha, Fabian Glacel, Szymon Hadamek. Pod względem uzyskanych wyników strat w zawodach należy zaliczyć do udanych. Przed nami dużo pracy jednakże nie możemy spocząć na laurach. Miejsce pierwsze: Julia Huras kumite indywidualne fantom 8-9 lat, Szymon Hadamek kata indywidualnym chłopców 10-11 lat, Fabian Glacel kumite indywidualne chłopców 10-11 lat (+40kg), Wojtala Marek kata indywidualne 12-13 lat, Michał Talaga kata indywidualne kadetów 14-15 lat, Marta Cieślak kumite indywidualne dziewcząt 12-13 lat (- 50kg). Miejsca drugie zajęli: Hadamek Szymon kumite chłopców 8-9 lat (+30kg), Marcin Trocha kumite indywidualne chłopców 12-13 lat (-45 kg), Marcin Trocha kata indywidualne 12-13 lat, Marta Cieślak kata indywidualne  kadetek 14-15 lat, Michał Talaga kumite indywidualne 14-15 open, Wojtek Nowak kata indywidualne  kadetów. Miejsca trzecie: Julia Huras kata indywidualne dziewcząt 8-9 lat, Fabian Glacel kata indywidualne chłopców 10-11 lat, Wojciech Nowak kumite indywidualne chłopców 14-15 lat open. Gratulujemy naszym podopiecznym uzyskanych wyników. Dziękuję rodzicom Panu Dariuszowi Taladze, Kamilowi Placek  za pomoc przy przewozie zawodników oraz doping.Udział w zawodach był realizowany w ramach działań wspieranych przez Gminę Krapkowice.

MISTRZOSTWA POLSKI W KARATE OLIMPIJSKIM
04.10.2020 Legnica
Po ciężko przepracowanej sobocie podczas startu w  Akademickich Mistrzostwach  Polski w niedzielę Julia Wocka rywalizowała w XXXIX Mistrzostwach Polski w Karate Olimpijskim w Legnicy. Pomimo przegranej w konkurencji kata seniorek, nasza zawodniczka pokazała klasę zajmując drugie miejsce w konkurencji kumite indywidualnym kobiet (-68 kg) w finale przegrywając nieznacznie z Natalią Szponder. Gratulujemy udanego startu.Udział w zawodach był realizowany w ramach działań wspieranych przez Gminę Krapkowice.

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI W KARATE WKF
03.10.2020 Wrocław

W czasie, gdy nasi młodsi zawodnicy rywalizowali w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików oraz XXIX Mistrzostwach Ziemi Legnickiej w Karate Olimpijskim, nasza studentka, Julia Wocka reprezentowała Politechnikę Opolską w Akademickich Mistrzostwach Polski w karate WKF rozgrywanych we Wrocławiu. W zawodach rywalizowali zawodnicy z 12 uczelni z całej Polski. Julka, wspólnie z Natalią Szponder i Weroniką Szozdą (na co dzień reprezentującymi Klub Nidan Zawadzkie) wywalczyły pierwsze miejsce w konkurencji kata drużynowym kobiet, trzecie miejsce w konkurencji kumite drużynowym kobiet oraz trzecie miejsce w konkurencjikataindywidualnym kobiet. Julia startowała również w konkurencji kumite indywidualnym kobiet (-68kg) zajmując  szóste miejsce. Osiągnięte wspólnie wyniki pozwoliły zająć Politechnice Opolskiej drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Gratulujemy wszystkim zawodniczkom uzyskanych wyników. Wyniki z zawodów można zobaczyć na stronie KU AZS Politechnika Opolska Politechnika Opolska.

MISTRZOSTWA ZIEMI LEGNICKIEJ 
TURNIEJ KWALIFIKACYJNY DO MISTRZOSTW POLSKI
03.10.2020 Legnica

Po zakończeniu rywalizacji młodzików rozpoczęły się XXIX Mistrzostwa Ziemi Legnickiej w Karate Olimpijskim, które były turniejem kwalifikacyjnym do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, Juniorów i U-21. W tych zawodach startowało około 250 zawodników z 35 klubów z całej Polski. Nasz klub reprezentowali: Wojciech Nowak, Michał Talaga, Jakub Neiner Florian Wons. W najliczniej obsadzonej konkurencji, kata indywidualnym juniorów młodszych, startowało 31 zawodników, a miejsce trzecie wywalczył Michał Talaga. Startujący w tej samej konkurencji Wojtek oraz Jakub, po przegranych walkach, odpadli z dalszej rywalizacji. W konkurencji kata indywidualnym młodzieżowców Florian w swoim debiucie przegrał w walkach repasażowych. Oprócz konkurencji kata nasi zawodnicy startowali również w konkurencji kumite. Wojtek, po bardzo dobrej walce, odpadł w pierwszej rundzie, a Michał odpadł dalszej rywalizacji w drugiej rundzie. Jakub po walkach repasażowych zajął trzecie miejsce w konkurencji kumite indywidualnym juniorów młodszych (-57 kg). Gratulujemy naszym zawodnikom uzyskanych wyników oraz postawy podczas startu w zawodach. Panu Dariuszowi Taladze dziękujemy za pomoc przy dowozie zawodników na zawody.Udział w zawodach był realizowany w ramach działań wspieranych przez Gminę Krapkowice.

MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW W KARATE
03.10.2020 Legnica
Po długiej przerwie spowodowanej utrudnieniami przez COVID-19 rozpoczęliśmy rywalizację sportową startem w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Karate Olimpijskim. Zawody odbyły się w Legnicy w dniu 03.10.2020r. w zawodach startowali zawodnicy i zawodniczki Klubów PZK ze strefy D (województwa: śląskie, podkarpackie, dolnośląskie, opolskie, małopolskie) w kategorii wiekowej 12-13 lat. Zawodnicy rywalizowali w  konkurencjach indywidualnych kata i kumite. Nasz Klub reprezentowała trzy osobowa drużyna w składzie: Marta Cieślak, Marek Wojtala, Marcin Trocha. Pomimo skromnego składu start należy uznać za udany: pierwsze miejsce Marka w konkurencji kata indywidualnego chłopców  oraz drugie miejsce w konkurencji kumite indywidualnym 12-13 lat (+50 kg).Trzecie miejsce Marty w konkurencji kumite indywidualnym dziewcząt 12-13 lat (-50 kg). Dwa trzecie miejsca Marcina w konkurencji kata chłopców oraz kumite indywidualnym (-45 kg). Gratulujemy udanego startu naszym najmłodszym startującym.

Nasi partnerzy