+48 502 327 667 kkshotokan@onet.eu FACEBOOK

2013-2014

ZGRUPOWANIE KADRY NARODOWEJ
 Spała 14-16.11.2014
W  dniach 14-16.11.2014 roku w COS w Spale odbyło się zgrupowanie Kadry Narodowej. Było ono bezpośrednim etapem przygotowania zawodników do startu w Mistrzostwach Europy w Karate Shotokan, które odbędą sie 28 – 30.11.2014 w Zurychu /Szwajcaria/. Miło nam poinformować, że powołanie na to zgrupowanie otrzymali zawodnicy naszego klubu: Izabela PiechotaMichał Kowalewicz, Beniamin Strzelecki. W zgrupowaniu uczestniczyło 45 zawodników z całej Polski. Zajęcia prowadzone przez trenerów Kadry Narodowej sensei Marka Ołowskiego i Marka Chwilarskiego. Podczas zgrupowania do kadry narodowej na   Mistrzostwa Europy powołani zostali zawodnicy z naszego klubu: Izabela Piechota /Mistrzyni Polski kata juniorek/, Beniamin Strzelecki /Mistrz Polski kata młodzików/. Bardzo szkoda, że powołania nie otrzymał Michał Kowalewicz.Wsparcia finansowego naszym podopiecznym udzielili: Multiserwis Sp. z o.o. ;Gmina KrapkowiceHT Gum Serwis Ogumienia.
ZGRUPOWANIE KADRY NARODOWEJ
Ostrzeszów 27-29.10.2014
W  dniach 27-29.10.2014 roku w Ostrzeszowie odbyło się zgrupowanie Kadry Narodowej Kata Shotokan. Miło nam poinformować, że powołanie na to zgrupowanie otrzymali zawodnicy naszego klubu: Izabela PiechotaMichał Kowalewicz, Beniamin Strzelecki. W zgrupowaniu uczestniczyło 20 zawodników z całej Polski. Zajęcia prowadzone przez trenera kadry sensei Marka Chwilarskiego.
SEMINARIUM KATA
Głubczyce 18-21.09.2014
W  dniach 18–21.09.2014 roku w Głubczycach odbyło się seminarium karate z shihanem  Santo Torre z Włoch (7dan). Przed seminarium treningi kata miała kadra Polski, która w następne dni brała czynny udział w treningach wspólnie z pozostałymi uczestnikami zgrupowania. Podczas zajęć ćwiczyliśmy różne formy kata ze stylu Shotokan: Kanku sho, Gojushiho sho i Unsu. Udział w zgrupowaniu to jeden z kolejnych etapów do podnoszenia swoich umiejętności, a przy okazji daje możliwość miłego spędzania czasu w gronie znajomych.  Karatecy z naszego klubu uczestniczący w zgrupowaniu to: shihan Zdzisław Tupko, sensei Izabela Piechota oraz: Michał Kowalewicz, Beniamin Strzelecki, Weronika Tomczyk i Zuzanna Tupko. Dziękujemy Panu Strzeleckiemu za pomoc przy dowozie naszych podopiecznych na zgrupowanie.Miło nam poinformować, że do kadry narodowej powołanie otrzymali: Izabela Piechota oraz Michał Kowalewicz.
SEMINARIUM KARATE
Kędzierzyn-Kożle 22.03.2014
22.03.2014 roku w Dojo należącym do Stowarzyszenia Bushido Kędzierzyn-Koźle, odbyło się kolejne Seminarium Karate Shotokan WKF, w którym uczestniczyli zawodnicy z opolskich klubów karate. Zajęcia prowadzili trenerzy sensei Oskar Łuczkiewicz (Bushido Kędzierzyn-Koźle) – trening poświecony formie kata Sochin oraz sensei Zbigniew Sworeń (Nidan Zawadzkie) – trening kumite, podczas którego zawodnicy doskonalili technikę i taktykę karate. Podczas seminarium panowała miła atmosfera, a ćwiczący byli zadowoleni z formy przeprowadzonych zajęć. O kolejnym terminie seminarium uczestnicy zostaną poinformowani przez trenerów klubowych.
SEMINARIUM KARATE
Kędzierzyn-Kożle 08.02.2014
Karatecy z Opolskich klubów karate Shotokan, po raz trzeci w tym roku uczestniczyli w jednodniowym seminarium karate. Zajęcia odbywały się w Dojo Stowarzyszenia Bushido Kędzierzyn-Koźle.Podczas zajęć ćwiczono elementy techniki oraz taktyki karate.Poranny trening poświęcony kumite, prowadził sensei Oskar Łuczkiewicz. Trening popołudniowy, poświęcony kata (Gojushiho sho) prowadziła sensei Jolanta Brudniak. Słowa podziękowania wszystkim zawodnikom za poświęcony czas oraz za włożony wysiłek podczas zajęć. Trenerom za wpieranie swoich podopiecznych. Oss.
SEMINARIUM KARATE
Kędzierzyn-Kożle 25.01.2014
Dnia 25.01.2014 roku w Dojo Bushido Kędzierzyn-Koźle odbyło się kolejne seminarium karate WKF. W zajęciach udział brali najlepsi zawodnicy z klubów województwa opolskiego, reprezentujący karate Shotokan: Zarzewie Prudnik, Nidan Zawadzkie, Klub Karate-do Shotokan Krapkowice, Funakoshi Kędzierzyn-Koźle, Karate-do Shotokan Głubczyce. Poranny trening poświecony kumite, prowadził sensei Dariusz Chmielewski. Trening popołudniowy, poświecony kata (Kanku Sho) prowadził sensei Zdzisław Tupko. Ogromne słowa podziękowania gospodarzom, za możliwość trenowania w tak pięknym miejscu. Wszystkim trenerom za miło spędzony czas, zawodnikom za ciężką pracę i zaangażowanie podczas treningów. Oss.
SEMINARIUM KARATE
Kędzierzyn-Kożle 11.01.2014
W dniu 11.01.2014 roku w pięknym Dojo należącym do Stowarzyszenia Bushido Kędzierzyn-Koźle, odbyło się Seminarium Karate-Shotokan-WKF, w którym uczestniczyli zawodnicy z opolskich klubów karate. Miejmy nadzieję, że nie pierwszy i nie ostatni raz spotkaliśmy się w takim gronie. Podziękowania dla Trenerów, którzy poświęcili swój czas i przeprowadzili bardzo ciekawe zajęcia! Nie zapominając o Trenerach klubowych, którzy wspierali swoich zawodników podczas tego wysiłku.
​ZGRUPOWANIE KADRY NARODOWEJ
Dojo

Stara Wieś 12-16.11.2013
Kolejny raz w pięknym  miejscu Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki „Dojo–Stara Wieś”  w Starej Wsi odbywa się zgrupowanie Kadry Narodowej kata i kumite. W zgrupowaniu uczestniczą zawodnicy powołani z polskich klubów karate. Miło nam poinformować że wśród powołanych jest zawodniczka naszego klubu Izabela Piechota. Udział w zgrupowaniu jest jednym z etapów przygotowania do Mistrzostw Europy w karate Shotokan które odbędą się w Povoa de Varzim/Portugalia  w dniach od 22-24.11.2013.
SEMINARIUM KARATE SANTO TORRE
Głubczyce 04-06.10.2013
W  Głubczycach odbyło się seminarium karate z shihanem  Santo Torre z Włoch (7dan). W seminarium uczestniczyli karatecy z różnych regionów Polski.  Podczas zajęć ćwiczyliśmy różne  formy kata stylu Shotokan: Sochin, Kanku sho, Gojushiho sho i Unsu. Udział w zgrupowaniu to jeden z kolejnych etapów do podnoszenia swoich umiejętności i wiedzy o karate. W trakcie seminarium shihan Santo Torre obchodził 60-te urodziny, nie zabrakło życzeń dla jubilata, jak również prezentów. Krapkowiczanie w prezencie podarowali Basztusia, koszulkę z logo Krapkowic oraz długopis, kalendarz i koszulkę klubową. Basztuś  spodobał się naszemu mistrzowi,obiecał że bedzie nosił koszulki.Karatecy z naszego klubu uczestniczący w zgrupowaniu to:sensei Zdzisław Tupko, Izabela  oraz sempai Łukasz, Michał, Beniamin, Weronika, Rafał i Zuzanna. Dziękujemy Państwu Tomczyk za pomoc przy dowozie naszych podopiecznych na zgrupowanie. Na zdjęciu zawodnicy naszego klubu wraz shihanem Santo Torre oraz prezesem Polskiego Związku Karate Wacławem Antoniakiem.
SEMINARIUM SPORTÓW WALKI I TECHNIK INTERWENCYJNYCH
Nysa 05-07.10.2013
Po raz trzynasty w Nysie odbyło się seminarium  sportów walki i technik interwencyjnych. W seminarium uczestniczyli funkcjonariusze służb więziennych, policji, straży miejskiej, straży graniczne. W zgrupowaniu uczestniczyło około 150 osób. Nasz klub reprezentował Wiktor Jaśkowski reprezentujący nasz klub i KPP w Krapkowicach oraz Arkadiusz Tupko. Jak zawsze organizator zadbał o bardzo  dobrą atmosferę w trakcie zgrupowania. Na zakończenie uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.
 ZGUPOWANIE KADRY NARODOWEJ
Dojo

Stara Wieś 04-07.09.2013
Kolejny raz w pięknym  miejscu Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki „Dojo–Stara Wieś”  w Starej Wsi odbyło się zgrupowanie Kadry Narodowej kata i kumite. Miło nam poinformować że wśród powołanych jest zawodniczka naszego klubu Izabela Piechota. Udział w zgrupowaniu jest jednym z etapów przygotowania do Mistrzostw Świata w karate Shotokan WSKA które odbędą się w Liverpool-Anglia w dniach 27-29.09.2013.Opolszczyznę reprezentowali powalani do kadry zawodnicy klubu z LZS Zarzewie Prudnik oraz Nidan Zawadzkie. Wszystkim zawodnikom życzymy udanego startu.
ZGRUPOWANIE KADRY OPOLSZCZYZNY
Pokrzywna 16-24.08.2013
W Pokrzywnej w dniach od 16-24.08.2013 odbyło się zgrupowanie kadry Opolszczyzny młodzików w karate WKF. Zajęcia prowadzone przez shihana Tadeusza Brudniaka-trener koordynator kadry. W zajęciach uczestniczyli karatecy z opolskich klubów karate. Nasz klub reprezentowała Weronika Tomczyk. Podczas zajęć zawodnicy ćwiczyli elementy kumite oraz formy kata. Udział w zgrupowaniu to ciężka praca dla ćwiczących, ale również okazja by mile spędzić czas.
SEMINARIUM KARATE SANTO TORRE
Ostrzeszów 24-26.05.2013
W dniach 24-26.05.2013r w Ostrzeszowie gościł shihan Santo Torre-7 dan. Mistrz z Włoch poprowadził  I Seminarium Karate-Kata. W szkoleniu wzięło udział około 150 karateków z całej Polski. Zajęcia prowadzone były w dwóch grupach: początkujący oraz grupa zaawansowana ( trenerzy, kadra Polski Kata, zawodnicy klubowi). W tej grupie uczono się od podstaw kata Matsumura No Bassai oraz analizowano kata Unsu i Kanku-Sho. Nasz klub reprezentował czteroosobowa grupa zawodników: sensei Zdzisław Tupko, Izabela Piechota, Michał Kowalewicz,Beniamin Strzelecki.
ZGRUPOWANIE KADRY OPOLSZCZYZNY
Pokrzywna 30.04-02.05.2013
W zgrupowaniu kadry młodzików województwa opolskiego w karate WKF, które odbyły się w Ośrodku „Sudety” w Pokrzywnej, z naszego klubu uczestniczyła zawodniczka: Weronika Tomczyk. Zajęcia prowadzone przez trenera koordynatora kadry shihana Tadeusza Brudniaka.
SEMINARIUM KARATE SANTO TORRE
Bielsko-Biała 05-07.04.2013
Organizatorem II Seminarium Karate-Kata, był Klub Sportów Azjatyckich Atemi z Bielska-Białej. Zajęcia poprowadził shihan Santo Torre 7 Dan, Dyrektor Techniczny C.S.K.S. / Centro Studio Karate Shotokan w Katanii i Vittoria/, konsultant techniczny Maltańskiego Związku Karate, były trener włoskiej Kadry Narodowej w kata, trener mistrzów Świata i Europy. Podczas  zajęć ćwiczący wykonywali elementy kihon i kata shotokan  oraz kata stylu Shito Ryu Chatanyara Kushanku i Tomari Bassai. Nasz Klub podczas zgrupowania reprezentowali: Weronika Tomczyk, Beniamin Strzelecki, Michał Kowalewicz, Łukasz, Izabela Piechota, Zdzisław Tupko. Kolejny raz bardzo serdeczne podziękowania dla Pana Kowalewicza oraz Pana Strzeleckiego za dowiezienie naszych zawodników na zgrupowanie. Następne zgrupowanie z Mistrzem Santo Torre  24-26.05.2013r w Ostrzeszowie. Zapraszamy naszych podopiecznych do udziału w nim.
SEMINARIUM KARATE
Kędzierzyn-Kożle 22.03.2014
22.03.2014 r w Dojo należącym do Stowarzyszenia Bushido Kędzierzyn-Koźle, odbyło się kolejne Seminarium Karate Shotokan WKF, w którym uczestniczyli zawodnicy z opolskich klubów karate. Zajęcia prowadzili trenerzy sensei Oskar Łuczkiewicz (Bushido Kędzierzyn-Koźle) – trening poświecony formie kata Sochin oraz sensei Zbigniew Sworeń (Nidan Zawadzkie) – trening kumite, podczas którego zawodnicy doskonalili technikę i taktykę karate. Podczas seminarium panowała miła atmosfera, a ćwiczący byli zadowoleni z formy przeprowadzonych zajęć. O kolejnym terminie seminarium uczestnicy zostaną poinformowani przez trenerów klubowych.
SEMINARIUM KARATE KENNETH FUNAKOSHI
Wrocław 17.03.2013
Organizatorem seminarium karate był klub sportowy AZS Wrocław, sekcja karate AZS Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.Zajęcia prowadzone przez Hanshi Kennetha Funakoshiego 10 dan ze USA oraz Aaron Booker  6 dan z USA.W trakcie seminarium zajęcia prowadziła Eva Tulejova 3 dan ze Słowacji. Nasz klub podczas zajęć reprezentowali sensei Tomasz Grzegorski oraz sensei Wiktor Jaśkowski, którzy odebrali po zakończeniu seminarium certyfikaty z egzaminu na stopnie mistrzowskie.
ZGRUPOWANIE KADRY OPOLSZCZYZNY MŁODZIKÓW
Pokrzywna 02-09.02.2013
W Pokrzywnej odbyło się zgrupowanie karate kadry młodzików z Opolszczyzny. W zgrupowaniu brali udział karatecy z opolskich klubów karate. Zajęcia prowadzone przez trenera koordynatora shihana Tadeusza Brudniaka. Podczas zajęć uczestnicy ćwiczyli elementy kumite oraz formy kata. Z naszego klubu powołania do kadry otrzymała Weronika Tomczyk. Słowa podziękowania dla naszej podopiecznej za godne reprezentowanie naszego klubu.

Nasi partnerzy