+48 502 327 667 kkshotokan@onet.eu FACEBOOK

2005-2006

SEMINARIUM KATA CARLO  FUGAZZA 
Eberswalde-Niemcy 03-04.09.2005
W dniu 03 września 2005r  w miejscowości Eberswalde (Niemcy) odbył się międzynarodowy staż karate kata z Carlo  Fugazza 7-dan Shotokan Karate. Z Polski w stażu uczestniczyli karatecy z Krapkowic, Białej, Raciborza, Inowrocławia, Szczecina,  to kolejna okazja do poznania ciekawych ludzi i poszerzenia wiedzy o karate. Podczas zajęć sihan Carlo Fugazza nauczał wybrane formy kata oraz ich bunkai. Na zdjęciu z mistrzem sempai Żaneta, Maja, Dawid, sensei Tomek, Andrzej, Zdzichu. 
V SEMINARIUM SAMOOBRONY I TECHNIK INTERWENCJI
Nysa 2005
W zgrupowaniu gościnnie wzięli udział karatecy klubów z Nysy, Prudnika, Białej, Krapkowic. Zajęcia prowadził  shihan  Mirosław Kuświk, shihan Tadeusz Wójcik, shihan Marek Zabiegała, sensei Cezary Pryga. Podczs zajęć ćwiczono elementy samoobrony, techniki interwencyjne oraz posługiwanie się pałką wielofuncyjną-tonfa. Z naszego Klubu w zajęciach brali udział sensei Zdzichu, Andrzej, Tomek, sempai Tobiasz. Na zdjęciu shihan Mirosław Kuświk oraz z karatecy z  Nysy, Prudnika, Białej, Krapkowic.
XIII SEMINARIUM KARATE  KENNETH  FUNAKOSHI
Wrocław 19-21.03.2005
Podczas zgrupowania zajęcia prowadzili:  Shihan Kenneth Funakoshi 9 dan oraz David Felix 2-krotny Mistrz Świata w kumite Word  Karate  Federation,  Robert Gomis Mistrz Świata w kumite Word Karate Federation. Zajęcia z shihanem to techniki kihonu, kata. W trakcie treningów z Mistrzami Świata ćwiczono elementy kombinacji  technik pod kumite. Na zdjęciach karatecy z naszego klubu sensei Zdzichu, Andrzej, Tomasz i sempai Tobiasz, Maja, Żaneta w obecności Shihan Kenneth Funakoshi.
SEMINARIUM KARATE KENNETH  FUNAKOSHI
Wrocław 10-12.03.2006
We Wrocławiu po raz piętnasty odbyło się międzynarodowe seminarium karate organizowane przez sensei Andrzeja Zarzyckiego FSKA Polska oraz Dolnośląski Okręgowy Związek karate, udział w nim wzięło około 500 osób z Polski, Czech, Niemiec, Litwy. Zajęcia prowadzone były przez  shihan Kennetha Funakoshiego 9 dan USA oraz shihan Antonio Oliva Seba 7 dan  dyrektor techniczny  Hiszpańskiej Federacji Karate, jak również David Felix 4 dan, Robert  Gomis 3 dan z Francji. Podczas treningów można było dowiedzieć się dużo ciekawych spraw związanych z historią i filozofią karate, jak również doskonalić umiejętności techniczne. Nasz klub podczas seminarium reprezentowała sześcioosobowa grupa. Od lewej strony zdjęcia sensei Andrzej Mielczarek, sensei Tomasz Grzegorski, shihan Kenneth Funakoshi, sensei Zdzisław Tupko, sempai Rafał Soluch, sempai Maja Lewandowska, sempai Żaneta Wiencek. Na wspólnym zdjęciu grupowym jest również shihan Tadeusz Brudniak z Prudnika oraz shihan Tadeusz Wójcik z Nysy. Podczas zgrupowania odbył się turniej karate między reprezentacją Francji i Polski, który zakończył się zwycięstwem naszej drużyny.  
SEMINARIUM KARATE CARLO FUGAZZA
Eberswalde /Niemcy 02-03.09.2006
Po raz kolejny w Eberswalde Niemcy odbyło się  międzynarodowe seminarium karate z shihanem Carlo Fugazza  8 dan  z Włoch. Shihan Carlo Fugazza to sześciokrotny Wicemistrz Świata i siedmiokrotny Mistrz Europy w kata indywidualnym i drużynowym. Podczas zajęć shihan  nauczał kata Bassai-sho, Jitte, Gojushiho sho oraz bunkai-interpretacja poszczególnych elementów kata. W zgrupowaniu nasz klub reprezentował sensei Zdzisław Tupko.
VI SEMINARIUM SAMOOBRONY I TECHNIK INTERWENCJI
Nysa 08.10.2006
W Nysie 08.10.2006r odbyło się seminarium samoobrony i technik interwncji. Podczas którego zajęcia prowadził sihan Mirosław Kuświk 7 dan Jiu-jitsu, Tadeusz Wójcik 5 dan Karate Shotokan, Cezary Pryga 3 dan karate-do. Po raz kolejny w zgrupowanie brali udział karatecy  z naszego klubu, jak również z innych klubów karate. Organizatorzy seminarium ponownie zadbali o bardzo miła atmosferę i opiekę nad ćwiczącymi.

Nasi partnerzy