+48 502 327 667 kkshotokan@onet.eu FACEBOOK

2005-2006

OTWARTE MISTRZOSTWA OPOLSZCZYZNY W KARATE
  13.05.2006 Prudnik
Start w Mistrzostwach Opolszczyzny to kolejny dobry występ podopiecznych sensei Zdzisława Tupko. Klub nasz reprezentowalna szesnasto osobowa drużyna. Zawody zorganizowane przez Klub  LZS Zarzewie  z Prudnika, rozegrane według przepisów WKF. Podczas zawodów rozegrano 31 konkurencji, kata i kumite indywidualne oraz kata drużynowe. W zawodach wzięło udział 172 karateków z 13 klubów. Celem zawodów była popularyzacja karate, jak również wyłonienie najlepszych zawodników w poszczególnych konkurencjach. Pierwsze miejsce w kata drużynowym chłopców rocznik rocznik 1993 i młodsi zajęła drużyna w składzie: Łukasz Szetela, Patryk Wocka, Kacper Stokłosa. Również pierwsze miejsce zajęła Angelika Thiel startująca w konkurencji kata indywidualnego rocznik 1990-1988. W tej samej konkurencji miejsce drugie zdobyła Katarzyna Krześniak. Po sukcesie w kata Angelika Thiel wywalczyła miejsce trzecie w konkurencji kumite dziewcząt rocznik 1991-1990. Startujący w konkurencji kata indywidualnego chłopców rocznik 1995 Łukasz Szetela potwierdził po raz kolejny dobra dyspozycje zajmując miejsce drugie. W konkurencji kata indywidualnego dziewcząt rocznik 1992 miejsce trzecie zajęła Alicja Nowak. Konkurencja kata indywidualnego rocznik 1992 Paweł Borkowski zdobył miejsce trzecie. Mniej szczęścia mieli pozostali startujący, aczkolwiek było blisko. W klasyfikacji drużynowej nasz klub zajął trzecie miejsce.
XIII MISTRZOSTWA DOLNEGO ŚLĄSKA W KARATE DZIECI I MŁODZIEŻY
29.04.2006  Wrocław
W Mistrzostwach Dolnego Śląska organizowanych przez Klub Karate AZS Akademii Rolniczej oraz Okręgowy Dolnośląski Związek Karate we Wrocławiu wystartowało około 280 karateków z 18 klubów. To kolejny udany start zawodników z naszego klubu, zarówno w konkurencjach indywidualnych jak również drużynowych, aczkolwiek niektórym zabrakło przysłowiowego szczęścia aby zająć miejsca medalowe.  Startująca w konkurencji kata indywidualnego dziewcząt rocznik 1997 Wiktoria Lewandowska zajęła trzecie miejsce. Również na miejscu trzecim uplasował się Łukasz Szetela w konkurencji kata indywidualnego chłopców rocznik 1995.W kata indywidualnym chłopców rocznik 1992 Paweł Borkowski zajął drugie miejsce. Startująca w konkurencji kata indywidualnym dziewcząt rocznik 1990-1988 Katarzyna Krześniak wywalczyła miejsce trzecie. Drużyna chłopców w składzie: Łukasz Szetela, Patryk Wocka, Kacper Stokłosa startująca w konkurencji  kata drużynowego rocznik 1993-1991 wywalczyła miejsce trzecie. W klasyfikacji ogólnej jako klub zajęliśmy miejsce. Słowa podziękowania za postawę podczas startu w poszczególnych konkurencjach  należą się dla najmłodszych stażem: Patryka Nohl, Aleksandra Dziura, Michała Borkowskiego, Karoliny Nowak, Izabeli Piechoty, Anastazji Wandrowskiej, Alicji Nowak, Grzegorz Blauta, Roksany Błaut, Michała Han, Angeliki Thiel. Start w zawodach to  walka o medale, podczas rywalizacji z swoim przeciwnikiem. Ale przede wszystkim to walka z swoimi słabościami, i warto o tym pamiętać.
XII MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ KARATE''RADA REGENTÓW ''
22.04.2006  Zawadzkie
Organizatorem zawodów był Klub Karate ''Nidan'' z Zawadzkiego. Celem zawodów było wyłonienie najlepszych zawodników w poszczególnych konkurencjach. W zawodach wzięło udział 18 klubów polskich, w tym  klub z Czech łącznie około 270 zawodników. Podczas zawodów zostały rozegrane konkurencje indywidualne kata i kumite w poszczególnych kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców. Ponadto rywalizacja podczas zawodów odbywała się w konkurencji kata drużynowego dziewcząt i chłopców, jak również konkurencji walka reżyserowana. Startująca w konkurencji kata indywidualnego dziewcząt rocznik 1997 Wiktoria Lewandowska zajęła I-miejsce. Miejsce trzecie w konkurencji kata indywidualnego dziewcząt juniorki młodsze 1990-89 zajęła Katarzyna Krześniak. Dziewczęta w kata drużynowym rocznik 1990-89 w składzie: Alicja Nowak, Milena Linek, Katarzyna Krześniak uplasowały się na miejscu trzecim. Również trzecie miejsce zajęła drużyna dziewcząt w składzie: Karolina Nowak, Wiktoria Lewandowska, Izabela Piechota startująca w kategorii wiekowej rocznik 1994-93-92. Na zakończenie zawodów rozegrana została  konkurencja walki reżyserowanej podczas której ćwiczący przedstawili przygotowany przez siebie układ walki. Drużyna chłopców w składzie: Michał Han, Łukasz Szetela, Patryk Wocka, Mateusz Wandrowski, Paweł Borkowski wywalczyła trzecie miejsce. Warto wyróżnić  pozostałych reprezentantów naszego klubu którzy nie zajęli miejsc medalowych, aczkolwiek ich postawa zasługuje na słowa uznania należą do nich: Patryk Nohl, Aleksander Dziura, Michał Borkowski, Grzegorz Blaut, Roksana Błaut, Mariusz Sobiech.
IV WIOSENNY TURNIEJ KARATE DZIECI
  09.04.2006 Prochowice
W turnieju organizowanym przez Klub Karate Shotokan ''Tora'' z Legnicy wystartowało 120 karateków z 8 klubów. Celem zawodów była popularyzacja ducha i idei karate wśród dzieci do 14 lat. Start naszych podopiecznych w tych zawodach  należał do bardzo udanych. Jako klub uplasowaliśmy się na trzecim miejscu.Wśród dziewcząt Izabela Piechota zdobyła złoty i srebrny medal w konkurencjach kata indywidualnego dziewcząt rocznik 1995-94 oraz kihon ippon kumite dziewcząt rocznik 94. Brązowe krążki wywalczyły: Wiktoria Lewandowska w konkurencji kata indywidualnego dziewcząt urodzonych do 1996 roku, Kinga Łukaszyńska w konkurencjach kihon ippon kumite dziewcząt rocznik 1993 oraz w kata indywidualnym dziewcząt rocznik 1993-92.  Wśród chłopców złoto wywalczyli: Łukasz Szetela w konkurencji kihon ippon kumite rocznik 95 oraz Mariusz Sobiech w konkurencji kata indywidualne chłopców rocznik 91. Brązowe krążki zdobyli: Kacper Stokłosa w konkurencji kihon ippon kumite chłopców rocznik 1993,  Mateusz Wandrowski w konkurencji kata indywidualnego chłopców rocznik 93-92,  Patryk Wocka w konkurencji kihon ippon kumite chłopców rocznik 93 oraz Łukasz Szetela w kata chłopców rocznik 95-94.Poza konkurencjami indywidualnymi zostały rozegrane konkurencje drużynowe. Drużyna w składzie: Mateusz Wandrowski, Paweł Borkowski oraz  Mariusz Sobiech wywalczyła drugie  miejsce w konkurencji kata drużynowe chłopców. Również dziewczęta składzie: Izabela Piechota, Alicja Nowak i Kinga Łukaszyńska uplasowały się na trzecim miejscu.
XIV OTWARTE MISTRZOSTWA DOLNEGO ŚLĄSKA W KARATE
19.03.2006 Legnica 
Pierwszy w tym roku start w zawodach karate rozpoczęliśmy od udziału w XIV-Mistrzostwach Dolnego Śląska organizowanych przez Legnicki klub Karate Shotokan ''Tora'' z Legnicy. Podczas rywalizacji w konkurencjach indywidualnych i drużynowych zarówno kata jak i kumite wzięło udział 170 zawodników z 17 klubów. W konkurencji kata drużynowego chłopców 12-13 lat drużyna w składzie: Patryk Wocka, Łukasz Szetela, Kacper Stokłosa zajęła trzecie miejsce. Równocześnie z tymi zawodami odbył się XIV-Otwarty Puchar Dolnego Śląska w Karate ''Silesia Cup'' w konkurencji kata indywidualnego mężczyzn (-45 lat) Zdzisław Tupko zajął pierwsze miejsce, a w konkurencji kata indywidualnego mężczyzn (-50 lat) własna kompozycja miejsce trzecie.
VI EUROPEAN CUPRUM CUP in KARATE
II EUROPEAN CUPRUM CUP in KARATE OLDERS SENIORS ''DINOSAURUS''

03.12.2005 Legnica
W Międzynarodowych Zawodach Karate organizowanych przez Klub Karate ''TORA'' z Legnicy wystartowało 300 zawodników z 33 klubów. Bardzo dobrze w tych zawodach zaprezentował się Mateusz Wandrowski, który po zaciętej walce w kategorii Żaków 12-13 lat przegrał walkę o pierwsze miejsce, jednocześnie zajmując 2-miejsce. Równocześnie z zawodami dzieci odbyły się zawody Seniorów Starszych ''Dinozaurów''. Reprezentujący nasz klub sensei Zdzisław Tupko zajął 2-miejsce w kata indywidualnym i 3-miejsce w kumite.
TURNIEJ KARATE O PUCHAR GÓR OPAWSKICH
29.10.2005 Prudnik
W dniu 29.10.2005 w Prudniku odbyły się Zawody Karate o Puchar Gór Opawskich, w których wystartowało 140   zawodników z 9 klubów: Krapkowice, Nysa, Łódź, Zawadzkie, Opole, Bielsko-Biała, Kędzierzyn-Koźle, Cieszyn, Prudnik. Celem zawodów była popularyzacja karate oraz wyłonienie najlepszych zawodników w poszczególnych konkurencjach: kata indywidualne, kata drużynowe oraz kumite indywidualne. Klub Karate-do Shotokan z Krapkowic reprezentowała drużyna w składzie: Wiktoria Lewandowska, Izabela Piechota, Kinga Łukaszyńska, Katarzyna Krześniak, Adriana Stokłosa, Milena Linek, Angelika Thiel, Łukasz Szetela, Paweł Borkowski, Krzysztof Bomba, Dawid Soluch, pod opieką sensei Zdzisława Tupko, sempai Mai Lewandowskiej. Ogólny bilans medalowy to wywalczone siedem medali.

Nasi partnerzy