+48 502 327 667 kkshotokan@onet.eu FACEBOOK

2019-2020

LETNIE ZGRUPOWANIE KARATE  
Władysławowo 14-25.08.2020
dzień 1 
Po długim oczekiwaniu, przy trwającej pandemii, doczekaliśmy się tego dnia, w którym mieliśmy rozpocząć naszą wakacyjną przygodę z karate. Wielomiesięczne siedzenie w domu, z dala od prawdziwych treningów, dało nam się już we znaki. Uzbrojeni w maseczki pozwoliliśmy sobie spryskiwać ręce śmierdzącym, znienawidzonym płynem dezynfekującym. Nie mieliśmy też nic przeciwko mierzeniu nam temperatury przy wchodzeniu do autokaru. Cel uświęca środki, a naszym celem było Władysławowo i „Willa Pomorzanka”. Ruszyliśmy ze znanym już nam kierowcą Panem Zbyszkiem, wygodnie i komfortowo autokarem firmy „FOLTRANS” z Gogolina.

dzień 2
Podróż nam przebiegała spokojnie. Mieliśmy dużo przerw na toaletę i rozprostowanie nóg. Za nami, od samych Krapkowic, ciągle podążał tajemniczy samochód, w którym, jak się okazało na pierwszym postoju, podróżowała część naszej kadry i obozowe maskotki, czyli znany już nam z zeszłego roku Anakin i młody Shogun – owczarek niemiecki. Już na postoju wzbudzali w nas duże zainteresowanie. Szczególnie najmłodsi bardzo chcieli się z nimi bawić. Do Władysławowa dojechaliśmy tuz przed 7 rano i od razu poszliśmy na śniadanie, oczywiście wcześniej umyliśmy i zdezynfekowaliśmy ręce oraz poddaliśmy się mierzeniu temperatury naszych ciał. Po obfitym śniadaniu poszliśmy zobaczyć Władysławowo. Najpierw oczywiście udaliśmy się na plażę. Niektórzy z nas pierwszy raz w życiu zobaczyli morze. Plażą doszliśmy do zejścia przy deptaku. Szybko przeszliśmy przez Aleję Gwiazd Sportu i zrobiliśmy sobie grupowe zdjęcie przy „Koronie Himalajów”. Dzisiaj święto Matki Boskiej Zielnej. Poszliśmy do kościoła, a raczej pod kościół, bo siedzieliśmy na ławeczkach na zewnątrz i co ważne w cieniu. Naszą wyprawę zakończyliśmy spacerkiem handlowym. To jeszcze nie czas na pamiątki, ale gofry, lody i inne słodkości. Nasze pokoje nie były jeszcze gotowe, więc spakowaliśmy nasze bagaże na balkonie naszych trenerów. Dopiero po obiedzie rozpakowaliśmy nasze bagaże i poszliśmy się kąpać.  Morze było cudowne. Piaszczysta plaża, piaszczyste dno i w miarę ciepła woda. Po kolacji mieliśmy spotkanie podczas którego szczegółowo omówiliśmy obowiązujące nas regulaminy i otrzymaliśmy obozowe koszulki, czapki i worki.

dzień 3
Niedziela. Zaczęliśmy od wyjścia do kościoła, oczywiście w naszych obozowych strojach. Skoro niedziela, to trzeba odpocząć. Poszliśmy spokojnie zobaczyć Aleję Gwiazd Sportu i polskiego himalaizmu. Potem znowu lody, gofry i inne smakołyki. Po obiedzie plażowanie i gry na plaży. Wieczorem upragniony trening, szczególny trening. Dlaczego szczególny? Shihan Jolanta Brudniak po ceremonii rozpoczęcia treningu poprosiła na środek Julię Wockę, Jakuba Pilawę, Julię Bartodziej i Tomka Lewandowskiego. Nasza kierowniczka zgrupowania rozdała im tajemnicze zwoje, które z szacunkiem i właściwą etykietą przekazali naszym opiekunom. To była bardzo wzruszająca, chyba nie tylko nas chwila. Nasza kierowniczka odczytała głośno tekst wypisany na zwojach: „My  młodzi karatecy, gratulujemy uzyskania tytułu TRENERA KLASY I (shihan Tadeusz Brudniak) oraz TRENERA KLASY II (shihan Zdzisław Tupko, shihan Oskar Łuczkiewicz i sempai Pola Łuczkiewicz). Czujemy się zaszczyceni, że nasz rozwój w karate i w życiu osobistym możemy zawdzięczać komuś, kto inwestuje nie tylko w swoich podopiecznych, ale również w samego siebie. Życzymy wytrwałości i realizacji najśmielszych sportowych i życiowych zamierzeń, ciągłych powodów do dumy ze swoich zawodników, niegasnącej nadziei na spełnienie swoich marzeń. OSS” . Były brawa… Chwilo trwaj chciałoby się rzec, ale zaczęliśmy trening. Wykończeni, ale szczęśliwi poszliśmy spać. 
dzień 4
Pogoda nam sprzyja. Po porannym rozruchu i śniadaniu poszliśmy na plażę. Morze zimne, ale kąpiel cudowna. Młodzi budowali jak zwykle zamki z pisaku, kopali doły, zasypywali piaskiem innych, a starsi grali w piłkę. Czas leciał nam bardzo szybko. Po obiedzie i kolacji treningi. Daliśmy radę J
dzień 5
Tradycyjnie zaczął się od rozruchu. Po śniadaniu jednak szybko wsiedliśmy do autokaru i ruszyliśmy w drogę na Hel. Czekały tam na nas atrakcje. Najpierw ustawiliśmy się w długiej kolejce i czekaliśmy na wejście do Fokarium Stacji Morskiej im. Prof. Krzysztofa Skóry Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu. Na pokaz połączony z karmieniem fok mogło wejść tylko 350 osób. Nie mieliśmy wątpliwości, że wejdziemy, bo byliśmy w bezpiecznej strefie J Warto było czekać na występy pięciu fok. Po wyjściu z fokarium poszliśmy na spacer deptakiem. Zrobiliśmy sobie zdjęcie pod pomnikiem Neptuna. Znaleźli się nawet turyści, którzy nam robili zdjęcia, bo fajnie wyglądaliśmy w naszych odlotowych koszulkach. Spacerkiem ruszyliśmy przez port by dojść do kaszubskiej tablicy z napisem „Hel – początek Polski”. Oglądaliśmy bunkry i inne pozostałości po II wojnie światowej. Nasz kierowca, Pan Zbyszek, opowiadał wiele ciekawych historii. Spacerowaliśmy promenadą na Cyplu. Po powrocie do ośrodka czekał nas już tylko wieczorny trening. I tym razem, pomimo zmęczenia, daliśmy z siebie wszystko.
dzień 6
Dzisiaj kolejny dzień niespodzianek. Po śniadaniu poszliśmy do motylarni. Mieliśmy piękne motyle na głowach, nogach, plecach i wszędzie, gdzie tylko im chciało się usiąść. Nie wszyscy mieli to szczęście, by na nich usiadł jakiś motylek, ale cieszyli się, gdy inni zostali wybrańcami tych prześlicznych istotek. Potem poszliśmy na plażę. Dzisiaj morze było wzburzone. Skakaliśmy między lodowatymi, spienionymi bałwanami. To była taka naturalna krioterapia. Podobno bardzo dobra na zakwasy. Po południu i wieczorem mieliśmy Międzynarodowe Testy Sprawności Fizycznej (MTSF). Nasze zgrupowanie to zgrupowanie Kadry Wojewódzkiej Młodzików i Kadry Marszałkowskiej, a testy to konieczność dla wszystkich kadrowiczów.
dzień 7  
Rano tradycyjnie udaliśmy się na rozruch, bo nie ma to jak dobrze zacząć dzień. Potem śniadanko, plażowanie, kąpiel wśród wzburzonych fal Bałtyku, zabawy na plaży, obiadek i trening na boisku. Wszyscy ubrani w kimona potulnie wykonywaliśmy polecenia naszych trenerów. Można powiedzieć dzień jak co dzień, ale nasza kierowniczka rano wywieszając kartkę z planem dzisiejszego dnia napisała, że po kolacji będzie niespodzianka uzależniona od naszego zachowania. Byliśmy grzeczni, bo nie wiedzieliśmy co to za niespodzianka, a znając naszą kadrę, mogliśmy być pewni, że warto czekać na każdą niespodziankę. Jak się potem okazało, na tą niespodziankę czekaliśmy od chwili wyjścia z autokaru we Władysławowie. Tuż za naszym ośrodkiem jest Sowiński Lunapark. Każdego wieczoru patrzyliśmy na oświetlone światła karuzel, słuchaliśmy muzyki i wrzasków ludzi bawiących się na karuzelach. Marzyliśmy o tym, by tam być. Właśnie dzisiejszego wieczoru to marzenie się spełniło. To była nasza niespodzianka. Pod okiem opiekunów spędziliśmy 2,5 godziny w parku rozrywki. Na koniec wszyscy wsiedliśmy na widokową karuzelę i podziwialiśmy Władysławowo nocą. To była super niespodzianka. Dziękujemy.
dzień 8 
Znowu zaczęliśmy tradycyjnie. Rozruch, śniadanko, plaża. Skoro jest pogoda, to korzystamy. Nie wiadomo kiedy pogoda się nam popsuje. Ktoś by pomyślał, że nuda, ale nam się wcale nie nudzi. Po kąpieli wychodzimy sobie na gofry i lody przy plaży, a potem znowu wracamy. Kasy nam ubywa, bo każdy chce zarobić, ale trudno, wakacje są takie krótkie. Po obiedzie mieliśmy jak zwykle godzinną ciszę. Każdy siedział w swoim pokoju i odpoczywał. Przysłowie mówi „pół godziny dla słoniny” a nas tu godzinę codziennie tuczą. Po ciszy zapowiedziany trening na plaży. Ubrani w kimona szliśmy na ulicami Władysławowa wzbudzając ogólny podziw. Na plaży mieliśmy ogromną publiczność.

dzień 9  
Tradycyjnie. Gimnastyka, śniadanie i plażowanie. Potem basen, a wieczorem udział w pokazach tańca towarzyskiego i ognisko. Trzeba przyznać, że u schyłku dnia zapewniono nam sowitą rozrywkę i biesiadę. Wróciliśmy do naszego domu i poszliśmy spać. 
dzień 10 
Dzisiaj święto. Nie ma rozgrzewki. Po śniadanku wyjście do kościoła. Pierwsza niespodzianka czekała na nas tuż po wyjściu. Sensei Jola poprosiła, abyśmy ustawili się w kręgu i zaprosiła do środka nasze obozowe maskotki tj. Anakina i Shoguna razem z shihanami Oskarem i Zdzisławem. Nasze pupile otrzymały czarne pandemii, które uroczyście nałożyła im sensei Jola. Teraz wszyscy mamy coś obozowego. Może za rok kierowniczka pomyśli, aby i pieskom od razu kupić jakieś obozowe gadżety. Pieski otrzymał brawa i ruszyliśmy do Muzeum „Hallerówka”, gdzie poznaliśmy historię powstania Błękitnej Armii gen. Józefa Hallera oraz zaślubin z Morzem Bałtyckim w Zatoce Puckiej. Przy okazji mogliśmy zobaczyć, jak kiedyś wyglądało „życie na plaży” i jak żyli rybacy. Atrakcją była wystawa rzeźb w drewnie. Co ciekawe, muzeum mieści się w domu, w którym kiedyś zamieszkiwał gen. Józef Haller. Kończąc spotkanie z przeszłością udaliśmy się do „Domku do góry nogami”. Niby nic wielkiego, ale środek przyprawiał o zawrót głowy. Nasza kierowniczka płakała ze śmiechu. Dostała takiej głupawki, że trudno nam było uwierzyć, że można aż tak zwariować. Fakt, tez mieliśmy problemy z utrzymaniem równowagi. Niektórzy próbowali robić kata, ale bez powodzenia. Trzeba też przyznać, że były osoby, które nie weszły na piętro domku. Już parter powodował wariacje błędnika i dla własnego bezpieczeństwa opuścili ten przybytek szaleństwa. Gdy już wszyscy zobaczyli domek, to poszliśmy na gofry, oczywiście te bąbelkowe. Niektórzy woleli lody, zapiekanki, hamburgery, a nawet pajdę chleba ze smalcem i ogórkiem kiszonych. Każdy znalazł coś dla siebie. Po obiedzie byliśmy tak zmęczeni, że kierowniczka wydłużyła nam sjestę poobiednią. Sama też się pewnie biedaczka zdrzemnęła z radością. Wieczorem poszliśmy na oglądać zachód słońca i puszczać lampiony życzeń. Z zachodem wyszło kiepsko, bo słońce zaszło za drzewami a nie nad morzem. Za to lampiony pięknie szybowały do góry. Teraz trzeba tylko czekać, aby spełniły się życzenia, które niosły ku gwiazdom. Piękny dzień. Szkoda, że jutro wracamy do domów.

​dzień 11
Wracamy do domu..................................................
KONSULTACJE SZKOLENIOWE KATA I KUMITE
Turawa 24-26.07.2020  
W dniach 24-26.07.2020 roku w Turawie w Ośrodku Wypoczynkowym „Kormoran”, odbyły się kolejne w tym roku konsultacje szkoleniowe kata i kumite Kadry Wojewódzkiej Opolszczyzny. W zgrupowaniu uczestniczyła grupa karateków z klubów: LKS Zarzewie Prudnik, Stowarzyszenie Sympatyków Karate „Bushido” Kędzierzyn-Koźle, Nidan Zawadzkie oraz Klubu Karate-do Shotokan w Krapkowicach. Celem zgrupowania było podniesienie poziomu sportowego uczestników i przygotowanie do okresu startowego II połowy 2020r. Nasz klub reprezentowali Wojtek, Marta, Jakub, Michał, Marcin, Julia, Fabian. Podczas zgrupowania treningi oraz testy odbywały się w terenie. Niebyło łatwo komary przeszkadzały ale daliśmy radę. Był czas na skorzystania z basenu oraz jeziora turawskiego. Wszystkim zawodnikom dziękujemy za zaangażowanie i zdyscyplinowanie podczas treningów kadrze trenerskiej jak zawsze za super atmosferę podczas zgrupowania. Dziękuję za pamiątkowy proporczyk otrzymany od przyjaciół z Zarzewia. Zajęcia prowadzili: shihan Tadeusz, Jolanta, Oskar oraz Zdzisław. Następne zgrupowanie we Władysławowie 14-24.08.2020r.
KONSULTACJE SZKOLENIOWE 
Pokrzywna 26-28.06.2020  
W dniach 26-28.06.2020 roku w Pokrzywnej w Ośrodku Wypoczynkowym „Złoty Potok”, odbyły się Konsultacje kata i kumite. Kolejny raz w tym roku przy zachowaniu odpowiednich procedur, w zgrupowaniu uczestniczyła grupa karateków z klubów: LKS Zarzewie Prudnik, Stowarzyszenie Sympatyków Karate „Bushido” Kędzierzyn-Koźle, Nidan Zawadzkie oraz Klubu Karate-do Shotokan w Krapkowicach. Celem zgrupowania było podniesienie poziomu sportowego uczestników i przygotowanie do okresu startowego II połowy 2020r. Nasz klub reprezentowali Wojtek, Marta, Jakub, Marek, Marcin, Michał, Fabian. Podczas zgrupowania treningi odbywały się sali gimnastycznej oraz w terenie. Był czas na skorzystania z basenu. Furorę robiła zjeżdżalnia. Na zakończenie zgrupowania prowadzący zajęcia otrzymali świadectwa wzorowego nauczyciela  z czerwonym paskiem. Wszystkim zawodnikom dziękujemy za zaangażowanie i zdyscyplinowanie podczas treningów. Zajęcia prowadzili: shihan Tadeusz, Jolanta, Oskar oraz Zdzisław.
ZGRUPOWANIE KADRY WOJEWÓDZKIEJ MŁODZIKÓW W KARATE
Pokrzywna 5-7.06.2020 
W dniach 5-7.06.2020 roku w Pokrzywnej w Ośrodku Wypoczynkowym „Chrobry”, odbyło się zgrupowanie Kadry Wojewódzkiej Opolszczyzny. Przy zachowaniu odpowiednich procedur, z ograniczeniami w zgrupowaniu uczestniczyła grupa karateków z klubów: LZS Zarzewie Prudnik, Stowarzyszenie Sympatyków Karate „Bushido” Kędzierzyn-Koźle, Nidan Zawadzkie oraz Klubu Karate-do Shotokan w Krapkowicach. Zajęcia prowadzili: shihan Tadeusz, Jolanta Brudniak, Oskar Łuczkiewicz oraz Zdzisław Tupko. Nasz klub reprezentowali Wojtek, Marta, Jakub, Marek, Marcin. Podczas zgrupowania treningi odbywały się sali gimnastycznej, pracowano nad  technikami w układach kihon, kata oraz sprawnością i motoryką ruchową. Dziękujemy wszystkim sensei za wysiłek włożony w przygotowanie naszych podopiecznych oraz za opiekę nad uczestnikami zgrupowania, a także za relacje i zdjęcia ze zgrupowania. Wszystkim zawodnikom dziękujemy za zaangażowanie i zdyscyplinowanie podczas treningów.
ZIMOWE ZGRUPOWANIE KARATE
Pokrzywna 16-21.02.2020 
W dniach 16-21.02.2020 roku w Pokrzywnej w Ośrodku Wypoczynkowym „Chrobry”, odbyło się zgrupowanie karate. Uczestniczyła grupa karateków z klubów: LKS Zarzewie Prudnik, Stowarzyszenie Sympatyków Karate „Bushido” Kędzierzyn-Koźle oraz Klubu Karate-do Shotokan w Krapkowicach. Zajęcia prowadzili: shihan Tadeusz, Jolanta Brudniak oraz Oskar Łuczkiewicz. Nasz klub reprezentowali Wojciech Nowak i Jakub Neiner. Podczas zgrupowania treningi odbywały się na siłowni oraz na sali gimnastycznej, pracowano nad  technikami w układach kata oraz sprawnością i motoryką ruchową. Po ciężkich treningach był czas na relaks na basenie. Nie zabrakło też innych atrakcji, a wśród nich były pączki z okazji tłustego czwartku, ognisko pożegnalne i tradycyjnie wieczór pizzy. Dziękujemy wszystkim sensei za wysiłek włożony w przygotowanie naszych podopiecznych oraz za opiekę nad uczestnikami zgrupowania, a także za relacje i zdjęcia ze zgrupowania. Wszystkim zawodnikom dziękujemy za zaangażowanie i zdyscyplinowanie podczas treningów.
ZIMOWE SEMINARIUM W KUMITE WKF
Łódź 4-5.01.2020
W dniach od 4-5.01.2020r. w Łodzi odbyło się Zimowe Seminarium w Kumite WKF, które poprowadził Anton Nikulin, będący głównym trenerem Kadry Narodowej Ukrainy oraz wychowawcą medalistów turniejów: Karate 1 Premier League, K1 Series A, Mistrzostw Europy, Mistrzostw Świata,  European Games, World Games. Organizatorem seminarium był Witold Wojciechowski, trener klubu Champion-Team z Łodzi. W seminarium uczestniczyło około 300 zawodników z całej Polski. Podczas tego zgrupowania nie mogło zabraknąć reprezentacji naszego klubu. W zajęciach uczestniczyli: Marta Cieślak, Julia Wocka, Wojciech Nowak i Jakub Neiner. Z relacji naszych zawodników wiemy, że są bardzo zadowoleni z udziału w zgrupowaniu. Opiekę nad nimi pełnił pan Krzysztof Nowak.
ZGRUPOWANIE KADRY WOJEWÓDZKIEJ
Pokrzywna 18-20.10.2019
W dniach od 18-20.10.2019 roku w kompleksie wypoczynkowym Chrobry odbyło się ostatnie w tym roku otwarte zgrupowanie Kadry Wojewódzkiej Opolszczyzny Młodzików, Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców. W zgrupowaniu uczestniczyła liczna grupa karateków z następujących klubów: LKS Zarzewie Prudnik, Nidan Zawadzkie, Stowarzyszenie Sympatyków Sztuk Walki „Bushido” Kędzierzyn-Koźle oraz Klub Karate-do Shotokan Krapkowice. Celem zgrupowania było podniesienie i doskonalenie poziomu sportowego uczestników. Uczestnicy pracowali bardzo intensywnie podczas treningów, ale był również czas na relaks w basenie. Nasz klub reprezentowali: Fabian, Marta, Marek, Jakub, Wojciech. Podczas zgrupowania opiekę oraz zajęcia prowadzili shihan Tadeusz Brudniak, Jolanta Brudniak, Oskar Łuczkiewicz oraz Zdzisław Tupko. Raz jeszcze dziękujemy wszystkim za miło spędzony czas. Praca z takimi zawodnikami oraz trenerami to sama przyjemność.
ZGRUPOWANIE KADRY WOJEWÓDZKIEJ OPOLSZCZYZNY
13-15.09.2019  Pokrzywna
Kolejny raz w tym roku w dniach od 13-15.09.2019 roku odbyło się zgrupowanie Opolskiej Kadry Karate. Tym razem gościliśmy w Wilii Daglesja. W zgrupowaniu uczestniczyła liczna grupa karateków z następujących klubów: LZS Zarzewie Prudnik, Nidan Zawadzkie, Stowarzyszenie Sympatyków Sztuk Walki „Bushido” Kędzierzyn-Koźle oraz Klub Karate-do Shotokan Krapkowice. Celem zgrupowania było podniesienie poziomu sportowego uczestników  i przygotowanie do okresu startowego w drugim półroczu 2019r. Pod okiem swoich sensei Tadeusza Brudniak, Oskara Łuczkiewicz, Zdzisława Tupko zawodnicy doskonalili umiejętności kata i kumite. Nasz klub reprezentowali: Marta Cieślak, Marek Wojtala, Jakub Neiner, Wojciech Nowak. Dziękujemy wszystkim trenerom za wysiłek włożony w przygotowanie naszych podopiecznych oraz za opiekę nad uczestnikami zgrupowania. Wszystkim zawodnikom dziękujemy za zaangażowanie podczas treningów oraz za wspólnie spędzone chwilę. Kolejny raz warto podkreślić, że praca z takimi zawodnikami oraz trenerami to sama przyjemność.
SEMINARIUM KATA
06-08.09.2019 Głubczyce
W dniach od 06-08.09.2019 roku w Głubczycach kolejny raz odbyło się Seminarium kata prowadzone przez Maestro Santo Torre z Włoch 8 dan. Organizatorem zgrupowania był LZS Karate-do Głubczyce Janusz Hołda. W trakcie seminarium odbyły się konsultacje treningowe kata Kadry Wojewódzkiej Młodzików Opolszczyzny. Celem konsultacji był udział w seminarium szkoleniowym prowadzonym przez Maestro Santo Torre mające na celu podniesienie poziomu technicznego kata. Opiekę nad zawodnikami kadry pełnił trener koordynator shihan Tadeusz Brudniak. W seminarium uczestniczyli karatecy z różnych regionów Polski oraz Europy. Podczas seminarium ćwiczono  kata San Saj, Gankaku i Unsu. W zajęciach  nasz klub reprezentowali: Marta Cieślak, Wojtek Nowak oraz Jakub Neiner. Dziękuję naszym podopiecznym za zaangażowanie podczas treningów. Udział w seminarium był realizowany w ramach działań wspieranych przez Gminę Krapkowice.
LETNIE ZGRUPOWANIE KARATE
24.07-04.08.2019 MIELNO


ZGRUPOWANIE KADRY WOJEWÓDZKIEJ
20-22.06.2019  Pokrzywna
W dniach 20-22.06.2019 w Pokrzywnej w Ośrodku Wypoczynkowym „Sudety”, odbyło się kolejne w tym roku zgrupowanie Wojewódzkiej Kadry Opolszczyzny. W zgrupowaniu uczestniczyła liczna grupa karateków z następujących klubów: LKS Zarzewie Prudnik, Stowarzyszenie Sympatyków Karate „Bushido” Kędzierzyn-Koźle, LZS Głubczyce oraz Klub Karate-do Shotokan w Krapkowicach. Zajęcia prowadzili: Tadeusz Brudniak, Oskar Łuczkiewicz i Zdzisław Tupko. Nasz klub reprezentowali: Marta Cieślak, Marek Wojtala, Jakub Neiner, Wojciech Nowak i Michał Szostecki. Rywalizacja z rówieśnikami z innych klubów, daje możliwość podnoszenia umiejętności oraz zwiększa doświadczenie zawodnika. Podczas treningów doskonalono elementy kihon, kata, kumite oraz wykonywano ćwiczenia ogólnorozwojowe. Dziękujemy wszystkim trenerom za wysiłek włożony w przygotowanie naszych podopiecznych oraz za opiekę nad uczestnikami zgrupowania. Wszystkim zawodnikom dziękujemy za zaangażowanie, zdyscyplinowanie podczas treningów oraz za wspólnie spędzone chwile.

ZIMOWE ZGRUPOWANIE KARATE
30.04-02.05.2019 Pokrzywna
Po raz trzeci w tym roku w okresie od 30.04-02.05.2019r. w kompleksie Hotelowym  „CHROBRY” w Pokrzywnej odbyło się zgrupowanie Kadry Wojewódzkiej Młodzików, Juniorów młodszych, Juniorów i Młodzieżowców. W zgrupowaniu uczestniczyli zawodnicy z Opolskich klubów karate z Krapkowic, Kędzierzyna-Kożla, Prudnika oraz Zawadzkiego. Nasz Klub reprezentowała pięcioosobowa ekipa w składzie: Marta Cieślak, Marek Wojtala, Jakub Neiner, Wojciech Nowak, Michał Szostecki. Celem zgrupowania było podniesienie poziomu sportowego uczestników i kontynuacja przygotowanie do sezonu startowego w 2019 roku. Podczas zgrupowania opiekę oraz zajęcia prowadzili shihan Tadeusz Brudniak, Jolanta Brudniak oraz Oskar Łuczkiewicz.
ZGRUPOWANIE KADRY WOJEWÓDZKIEJ OPOLSZCZYZNY
29-31.03.2019  Pokrzywna
W dniach 29-31.03.2019 w Pokrzywnej w Ośrodku Wypoczynkowym „Sudety”, odbyło się pierwsze w tym roku zgrupowanie zawodników Wojewódzkiej Kadry Opolszczyzny. W zgrupowaniu uczestniczyła bardzo liczna grupa karateków z następujących klubów: LZS Zarzewie Prudnik, Nidan Zawadzkie, Stowarzyszenie Sympatyków Sztuk Walki „Bushido” Kędzierzyn-Koźle oraz Klub Karate-do Shotokan Krapkowice. Zajęcia prowadzili: Jolanta  i Tadeusz Brudniakowie, Oskar Łuczkiewicz i Zdzisław Tupko. Nasz klub reprezentowali: Marta Cieślak, Marek Wojtala, Jakub Neiner, Wojciech Nowak i Michał Szostecki. Możliwość ćwiczenia z rówieśnikami z innych klubów, daje możliwość podnoszenia umiejętności oraz zwiększa doświadczenie zawodnika. Podczas treningów ćwiczono elementy kata oraz kumite. Na zakończenie zgrupowania odbyły się sparingi kumite. Dziękujemy wszystkim trenerom za wysiłek włożony w przygotowanie naszych podopiecznych oraz za opiekę nad uczestnikami zgrupowania. Wszystkim zawodnikom dziękujemy za zaangażowanie podczas treningów oraz za wspólnie spędzone chwile.
ZIMOWE ZGRUPOWANIE KARATE
03-08.02.2019 Pokrzywna
W dniach od 3-8.02.2019r. w kompleksie Hotelowym  „CHROBRY” w Pokrzywnej odbyło się zgrupowanie Karate. W zgrupowaniu uczestniczyli zawodnicy z Opolskich klubów Karate z Krapkowic, Kędzierzyna-Kożla, Prudnika oraz Zawadzkiego. Celem zgrupowania było podniesienie poziomu sportowego uczestników i przygotowanie do sezonu startowego w 2019 roku. Podczas zgrupowania opiekę oraz zajęcia prowadzili shihan Tadeusz, Jolanta Brudniak. Nasz Klub reprezentowali:  Marta Cieślak, Jakub Neiner, Wojciech Nowak. Z relacji uczestników oraz z prezentowanych zdjęć należy stwierdzić, że było ciężko ale  uczestnikom bardzo się podobało.
SEMINARIUM  KUMITE WKF
02.02.2019  Zawadzkie
W dniu 02 lutego 2019r. w Zawadzkiem odbyło sie kolejne V Seminarium Kumite WKF Sparing Camp, którego organizatorem był Klub Karate Nidan z Zawadzkiego.  W treningach wzięło udział ponad 100 uczestników z różnych klubów z  Polski. Zajęcia prowadzone przez sensei Janusza Harast z Łodzi. Z naszego klubu udział w zgrupowaniu brali: Fabian Glacel, Jakub Neiner, Marta Cieślak, Wojtek Nowak, Filip Bień. Miła atmosfera, ciekawe treningi, na zakończenie luźne sparingi partnerami z innych klubów. Dziękuję wszystkim za poświecony czas oraz zaangażowanie podczas treningów. Rodzicom dziękuję za opiekę oraz pomoc przy dowozie na Seminarium. Od jutra dla niektórych dalej ferie natomiast trójka naszych podopiecznych: Marta, Jakub i Wojtek spędzą  czas na  zgrupowaniu karate w Pokrzywnej.
ZIMOWE SEMINARIUM W KUMITE WKF
 5-6.01.2019  Łódź
W dniach od 5-6.01.2018r. w Łodzi odbyło się Zimowe Seminarium w Kumite WKF, które poprowadził Anton Nikulin będący głównym trenerem Kadry Narodowej Ukrainy. Gościem specjalnym był reprezentant Ukrainy Stanislaw Horuna, wielokrotny medalista Mistrzostw Świata WKF i Mistrzostw Europy EKF. Organizatorem seminarium był Witold Wojciechowski, trener klubu Champion-Team z Łodzi. W seminarium uczestniczyło ponad 200 zawodników z całej Polski. Podczas tego zgrupowania nie mogło zabraknąć reprezentacji naszego klubu. W zajęciach uczestniczyli: Marta Cieślak, Michał Szostecki, Wojciech Nowak i  Jakub Neiner. Opiekę nad nimi pełnił trener Zdzisław Tupko.

Nasi partnerzy