+48 502 327 667 kkshotokan@onet.eu FACEBOOK

2007-2008

VII SEMINARIUM SAMOOBRONY I TECHNIK INTERWENCJI
Nysa 08.10.2007 
W Nysie 08.10.2007r odbyło się seminarium samoobrony i technik interwncji. Podczas którego zajęcia prowadził shihan Mirosław Kuświk 7 dan Jiu-jitsu, Tadeusz Wójcik 5 dan Karate Shotokan, Cezary Pryga 3 dan karate-do. Po raz kolejny w zgrupowanie brali udział karatecy  z naszego klubu, jak również z innych klubów karate. Organizatorzy seminarium ponownie zadbali o bardzo miła atmosferę i opiekę nad ćwiczącymi. Dziękujemy !  
II ZGRUPOWANIE KARATE
Cieszyn 25-27.05.2007
Zgrupowanie w Cieszynie z aktualnym mistrzem Świata  kata WKF Luca Valdesi 5 dan z Włoch to kolejny etap szkoleniowy karateków z naszego klubu.Podczas zajęć sensei Valdesi pokazywał kata Empi oraz kata Gojushihosho. Mimo napiętego harmonogramu, znależliśmy czas na zwiedzanie Rynku w Cieszynie i wspólny obiad z  znajomymi z Klubu Karate Torakan z Białej. Na zdjęciu z Luca Valdesi sensei Zdzichu, Andrzej, Tomek oraz sempai Łukasz.
XV SEMINARIUM KARATE
Wrocław 23-25.03.2007
Po raz piętnasty we Wrocławiu odbyło się seminarium karate z shihanem Kennethem Funakoshim  9 dan  USA, w którym wzięło udział około 460 karateków z  Japonii, Hiszpanii, Słowacji, Czech, Litwy, Ukrainy i Polski. Klub nasz reprezentowała jedenastoosobowa drużyna w składzie sempai: Łukasz, Kinga, Mateusz, Michał, Żaneta, Maja, Krzysiek, Rafał oraz sensei Tomek, Andrzej i Zdzisław.Podczas pierwszego dnia seminarium odbył się wspólny trening grupy od 3-1 kyu  oraz stopnie mistrzowskie. Zajęcia prowadzone były przez trenerów Akademickiej kadry Japonii Masataka Oshita 7dan, Akihiko Kijima 6 dan oraz zawodników akademickiej drużyny narodowej Japonii. Ponadto zajęcia podczas  zgrupowania prowadzili trenerzy z Hiszpanii Antonio Oliva Seba 7 dan, Jose Manuel Egea 4-krotny Mistrz Europy i 3-krotny Mistrz Świata WKF oraz Eva Medvedova Mistrzyni Świata WKF kumite 2006r  2 dan. Treningi były bardzo ciekawe zarówno w grupie dzieci jak i dorosłych. W trakcie zgrupowania odbył się egzamin na stopnie mistrzowskie, do którego przystąpiło około 75 karateków. Nasz  klub  reprezentował sensei Andrzej, zdając egzamin z wynikiem pozytywnym na stopień mistrzowski 3-dan. Gratulujemy!  Na zakończenie zgrupowania odbył się Turniej Karate między  akademicką drużyną Japonii i Polski, który zakończył się remisem. Turniej poświecony był pamięci  zmarłemu   w dniu 11.02.2007r shihanowi Leszkowi Drewniakowi 5 dan w karate i 4 dan w ju-jitsu, absolwentowi Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, jednemu z członków założycieli Polskiego Związku Karate trenerowi kadry Polski seniorów w latach (1981-1991), trenerowi akademickiej kadry Polski w latach (2001-2007). Współtwórcy jednostki GROM. Wolny czas spędzaliśmy na spacerach i wspólnym zwiedzaniu Wrocławia.      
 VIII SEMINARIUM SZTUKI WALKI I TECHNIK INTERWENCJI
Nysa 28.09.2008
W Nysie już ósmy raz odbyło się seminarium sztuki walki i technik interwencji z udziałem funkcjonariuszy Służby Więziennej, Policji, Straży Miejskiej, Izby Celnej. W seminarium brali też udział karatecy z klubów karate z Nysy, Krapkowic, Białej. Nasz Klub reprezentowała czteroosobowa grupa sensei Zdzichu, Andrzej, Tomek oraz sempai Wiktor. Zajęcia prowadzone przez trenerów jiu-jitsu shihan Mirosław Kuświk 8 dan, Shihan Tadeusz Wójcik 5 dan karate Shotokan, sensei Cezary Pryga 4 dan karate-do. Kolejny raz mieliśmy okazję do podnoszenia swojego poziomu technicznego. Organizatorzy seminarium kolejny raz zadbali o dobrą atmosferę podczas zgrupowania. Dziekujemy!
XII LETNIE SEMINARIUM KARATE 
Kowary 27-29.06.2008
Dwunaste międzynarodowe letnie Seminarium w Kowarach to kontynuacja corocznych zgrupowań w Wrocławiu. Zajęcia prowadzone przez sihan Keneth Funakoshi oraz sensei Andrzeja Zarzyckiego. Organizatorem seminarium był MKS ,,Olimpia,, i FSKA Poland Kowary. W zgrupowaniu uczestniczyli karatecy z Polski, Czech, Słowacji, Niemiec, Rosji, Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Po zakończeniu zgrupowania odbył się Międzynarodowy Turniej Karate "Funakoshi Cup im. Leszka Drewniaka", poświęcony jego pamięci. W seminarium  nasz klub reprezentował sensei Tomasz Grzegorski który po zgrupowaniu przystąpił do egzaminu na stopień mistrzowski sandan zdając go z wynikiem pozytywnym. Gratulujemy !! 
III SEMINARIUM KARATE
Cieszyn 09-11.05.2008
Po raz trzeci w Cieszynie odbyło się Międzynarodowe seminarium kata WKF z aktualnym Mistrzem Europy  i Mistrzem Świata Luca Valdesi 5 dan z Włoch.  Zajęcia poświęcone były metodyce nauczania kata Bassai-dai i Kanku-dai.  W zgrupowaniu  uczestniczyły reprezentacja Polski, Czech, Egiptu oraz zawodnicy z polskich klubów. Nasz klub reprezentowała dziewięcioosobowa grupa: Łukasz, Izabela, Kinga, Adriana, Mateusz, Kasia, Tomek, Andrzej, Zdzichu.                     
XVI SEMINARIUM Z KENNETH FUNAKOSHI   
Wrocław  14-16.03.2008
Po raz szesnasty we Wrocławiu odbyło się seminarium karate z shihanem Kennethem Funakoshim  9 dan  USA, w którym wzięło udział około 400 karateków z  Słowacji, Czech, Litwy, Ukrainy i Polski. Klub nasz reprezentowała  drużyna w składzie sempai: Mateusz sensei Andrzej i sensei Zdzisław. Podczas zgrupowania dodatkowo zajęcia dla trenerów które prowadził trener kadry narodowej z Hiszpanii Antonio Oliva Seba 7dan. Podczs zgrupowania odbył się turniej pomiędzy Akademicką kadrą Słowacji i Polski. Treningi w młodszych grupach prowadzone przez Jose Manuel Egea 4-krotny Mistrz Europy i 3-krotny Mistrz Świata WKF oraz Agnieszka Wolna 2 dan Mistrzyni Europy i Świata w kata karate  Shotokan  2007r. Na koniec zgrupowania sensei Andrzej z rąk Kenneth Funakoshi odebrał dyplom za zdany egzamin.  

Nasi partnerzy