+48 502 327 667 kkshotokan@onet.eu FACEBOOK

2015-2016

KONSULTACJE KADRY NARODOWEJ KATA
 11-13.11.2016 Spała
W dniach od 11-13.11.2016r. w Centralnym  Ośrodku Sportu w Spale odbyły się konsultacje Kadry Narodowej Polskiego Związku Karate przed Mistrzostwami Europy Shotokan. Wśród grona powołanych  znaleźli sie zawodnicy Klubu Karate-do Shotokan z Krapkowic: Julia Wocka, Michał Kowalewicz, Izabela Piechota-podopieczni Zdzisława Tupko. Mistrzostwa Europy ESKA odbędą się w Chalkida/Grecja od 25-27.11.2016r.
LETNIE ZGRUPOWANIE KARATE
05-12.08.2016  Pokrzywna

ZGRUPOWANIE KARATE WKF
26.06-03.07.2016 Umag /Chorwacja/
W dniach od 26.06. do 03.07.2016 roku w Umag /Chorwacja/ odbyło się zgrupowaniu Karate WKF połączone wraz z Turniejem karate. W zgrupowaniu oraz zawodach uczestniczyło około 1200 karateków z całego świata. Nasz Klub reprezentował Michał Kowalewicz, który wystartował w konkurencji kata indywidualnego kata U-21 przegrywając swoją pierwszą walkę z zawodnikiem z Szwajcarii 3-2, tym samym odpadając z dalszej rywalizacji. Mamy nadzieję, że zdobyte doświadczenie podczas treningów będzie procentowało w dalszych treningach i startach w zawodach. Opiekę nad zawodnikami z Polski sprawował trener Kadry Narodowej – Marek Chwiralski. Działalność naszego klubu jest wspierana praz Gminę Krapkowice i Powiat Krapkowicki.
KONSULTACJE KATA
19.06.2016 Kędzierzyn - koźle
Na zakończenie sezonu treningowego w  dniu 19.06.2016 r.  zawodnicy Klubu Karate-do Shotokan Krapkowice: Michał  Kowalewicz, Julia Wocka, Beniamin Strzelecki, Michał Szostecki uczestniczyli w  konsultacjach  kata  karate WKF. Zajęcia  prowadzone przez trenera Kadry Narodowej sensei Marka Chwilarskiego. Ponadto w  zajęciach uczestniczyli zawodnicy z klubów karate: Budokan Wrocław, LZS Zarzewie Prudnik, LZS z Głubczyc. Dziękujemy gospodarzom sensei Oskarowi oraz Beacie Łuczkiewicz, za możliwość ćwiczenia w ich pięknym dojo oraz  za bardzo życzliwe przyjęcie wszystkich gości.
ZGRUPOWANIE KADRY NARODOWEJ KATA
 09-10.04.2016 Giżycko
W dniach 8-10 kwietnia w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Giżycku odbyło się zgrupowanie Kadry Polski Seniorów przed startem w zawodach w Salzburgu (Austria) z cyklu Premier League Karate 1 oraz przed Mistrzostwami Europy WKF, które odbędą się w Montpellier (Francja). W zgrupowaniu tym uczestniczyła zawodniczka z naszego  klubu Izabela Piechota, która wraz z koleżankami przygotowywała się do startu w konkurencji kata drużynowe i indywidualne kobiet. Zajęcia prowadzone były przez trenerów Kadry Narodowej sensei Marka Ołowskiego /kumite/ oraz sensei Marka Chwilarskiego /kata/.
ZGRUPOWANIE KARATE
31.01-05.02.2016 Pokrzywna
W dniach 31.01.2016 – 05.02.2016 w Pokrzywnej odbyło się wspólne zgrupowanie karateków LZS Zarzewie Prudnik, Stowarzyszenia Sympatyków Bushi – do Kędzierzyn – Koźle oraz Klubu Karate – do Shotokan Krapkowice. Pieczę nad wszystkimi sprawował jak zwykle niezawodny shihan Tadeusz Brudniak – trener koordynator Kadry Wojewódzkiej Młodzików. Były ciężkie treningi, zaprawy na świeżym powietrzu, świetna zabawa i wspólne, wieczorne pogaduchy. Uczestnicy wrócili bardzo zadowoleni i czekają na kolejne „wspólne manewry”.
KONSULTACJE KATA
 06.06.2015 Kędzierzyn-Koźle
W dniu 6.06.2015 r. sobota w Dojo Stowarzyszenia Sympatyków Karate BUSHIDO (Kędzierzyn-Koźle) odbyły się konsultacje kata prowadzone przez Trenera Kadry Narodowej – sensei Marka Chwiralskiego. Był  to jeden z cyklu przeglądu zasobów zawodniczych, prowadzonych w celu wyłonienia i przygotowania reprezentacji kata na MŚ WSKA, które jesienią tego roku odbędą się w Bielsku-Białej. Miło mi poinformować, że z naszego Klubu w tym gronie znaleźli sie: Michał Kowalewicz, Beniamin Strzelecki, Julia Wocka, Michał Szostecki oraz Weronika Tomczyk.Myślę, że czas poświęcony na trening został właściwie wykorzystany przez ćwiczących, a przekazywane uwagi stanowią cenny materiał do dalszego rozwoju zawodników. Bardzo dziękuję gospodarzom oraz wszystkim rodzicom i osobom uczestniczącym w spotkaniu za fantastyczną atmosferę i gościnę oraz za miło spędzony czas.
ZGRUPOWANIE KADRY WOJEWODZKIEJ MŁODZIKÓW
 17-20.04.2015 Krapkowice
W krapkowickiej Hali Sportowej im. Waldemara Piechoty, w dniach od 17 do 20 kwietnia 2015 po raz drugi w trenowali karatecy Kadry Wojewódzkie Młodzików Opolszczyzny w karate WKF. W zgrupowaniu tym uczestniczyło 20 karateków z opolskich klubów karate:  Zarzewie Prudnik, Nidan Zawadzkie, Bushido Kędzierzyn-Koźle, Funakoshi Kędzierzyn-Koźle oraz Klubu Karate-do Shotokan Krapkowice. Organizatorem tego zgrupowania była Opolska Federacja Sportu w Opolu, a prowadzącym zajęcia był shihan Tadeusz Brudniak z Prudnika – trener koordynator kadry Opolszczyzny. Celem zgrupowania było podniesie poziomu wyszkolenia technicznego zawodników. Kadrowicze  w trakcie zajęć korzystali z tatami zakupionego dzięki wsparciu finansowemu  Urzędu Miasta i Gminy w Krapkowicach oraz Fundacji „Aktywni w Regionie” z Górażdży.Dodatkowo w sobotę odbyły się zajęcia dla starszych zawodników opolskich klubów karate, którzy pod opieką swoich sensei: Zbigniewa Sworenia, Oskara Łuczkiewicza, Dariusza Chmielewskiego i  Zdzisława Tupko, podnosili swoje umiejętności w kata i kumite. Zajęcia ze starszą grupą prowadzili: sensei Zbigniew Sworeń – trening poświęcony kumite, sensei Oskar Luczkiewicz –  trening kata /Empi/ oraz sensei Zdzisław Tupko – technika i taktyka kumite.Słowa podziękowania składamy wszystkim tym, dzięki którym zgrupowanie przebiegło bez problemów i było bardzo atrakcyjną formą wypoczynku. Z relacji trenerów, jak również zawodników, naszym gościom podobało się w Krapkowicach.Czekamy na kolejne zgrupowanie reprezentacji naszego województwa na krapkowickim DOJO.
ZGRUPOWANIE KARATE
 00.02.2015 Pokrzywna
Zakończyło się zimowe zgrupowanie w Pokrzywnej, w którym udział wzięli karatecy z Krapkowic, Kędzierzyna -Koźla, Zawadzkiego i Prudnika. Program zgrupowania obejmował przygotowanie zawodników do tegorocznego sezonu startowego w zakresie kata i kumite. Treningi odbywały się 3 razy dziennie z wykorzystaniem sprzętu i zaplecza sportowego. Mamy nadzieję, ze zbudowana forma będzie procentowała na zawodach.

Nasi partnerzy