+48 502 327 667 kkshotokan@onet.eu FACEBOOK

2004-2005

XIII MIĘDZYNARODOWY PUCHAR POLSKI KARATE DZIECI, MŁODZIKÓW, KADETÓW
XI MISTRZOSTWA POLSKI KARATE SENIORÓW STARSZYCH "DINOZAURÓW"

28.05.2005 Brzeg Dolny
Udział w  tych zawodach to podsumowanie pracy ostatnich dziewięciu miesięcy. Na zawody w Brzegu Dolnym pojechała 15-osobowa drużyna pod opieką sensei Tomasza Grzegorskiego i sempai  Mai  Lewandowskiej. Zawody organizowane zostały przez Dolnobrzeski Klub Karate. W zawodach wzięło udział 328 zawodników z  3 państw z 28 klubów. Celem zawodów było wyłonienie najlepszych zawodników  w konkurencjach indywidualnych i drużynowych w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz popularyzacja karate. Ogółem rozegrano 44 konkurencje indywidualne i drużynowe. Startujący w shiai kumite indywidualnym Żaków (-40 kg) Mateusz Wandrowski zajął trzecie miejsce. W konkurencji kata drużynowego dziewcząt Żaczek w składzie: Kinga Łukaszyńska,  Anastazja Wandrowska, Izabela Piechota drużyna zajęła trzecie miejsce. W tej samej konkurencji kata drużynowe Młodziczek w składzie: Milena Linek, Adriana Stokłosa, Katarzyna Krześniak dziewczyny zajęły trzecie miejsce. W konkurencji kata drużynowego Młodzików w składzie: Mateusz Wandrowski, Paweł Borkowski, Mariusz Sobiech  drużyna została sklasyfikowana  również na trzecim miejscu. Na słowa uznania zasługują pozostali zawodnicy, mimo tego, że nie udało im się zająć miejsc medalowych. Blisko byli: Patryk Wocka, Łukasz Szetela, Krzysztof Bomba, którzy w kata  Młodzików zajęli piąte miejsce. W konkurencji kumite indywidualnym Seniorów ''Dinosaurów'' sensei Zdzisław Tupko zajął pierwsze miejsce, natomiast w konkurencji kata indywidualnego drugie miejsce. Ponadto za postawę i wolę walki należy podziękować pozostałym uczestnikom  zawodów reprezentującym nasz klub.
MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA W KARATE WKF
TURNIEJ KARATE WKF  MISTRZOSTWA EUROREGIONU "PRADZIAD"

15.05.2005  Prudnik
W Prudniku dnia 15.05.2005r obyły się równocześnie dwie imprezy: Międzywojewódzkie Mistrzostwa w Karate WKF, podczas których rozegrano konkurencje indywidualne w kata (formy pokazowe) i  shiai kumite (walka). Angelika Thiel w shiai kumite młodziczek (+50 kg) zajęła drugie miejsce, a Milena Linek startująca w tej samej kategorii zajęła trzecie miejsce. Podczas startu w Turnieju "PRADZIAD" wystartowało 120 zawodników z 7 klubów, biorąc udział w konkurencjach indywidualnych shiai kumite i kata. W kata indywidualnym chłopców rocznik 1995 i młodsi bezkonkurencyjny okazał się Łukasz Szetela, zajmując pierwsze miejsce. Startująca w kata indywidualnym dziewcząt  rocznik 1993 Kinga Łukaszyńska zajęła trzecie miejsce. Ponadto należy wyróżnić Angelikę Thiel i Patryka Wockę, którzy w swoich kategoriach wiekowych  kata indywidualne uplasowali się tuż za podium.
XI OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ KARATE "RADA REGENTÓW"
  03.05.2005 Zawadzkie
Organizatorem turnieju Karate w Zawadzkiem dnia 03.05.2005 r. był Klub Karate "NIDAN". W  międzynarodowych zawodach wystartowało 261 zawodników z 14 klubów. Zawodnicy z Klubu Karate-do Shotokan z Krapkowic na zawodach w Zawadzkiem startowali po raz trzeci. Zawody rozgrywane w  konkurencjach kata  indywidualnym i drużynowym oraz kumite indywidualnym .Ponadto rozegrano konkurencję walk reżyserowanych. Celem zawodów było: popularyzacja karate wśród dzieci i młodzieży, popularyzowanie zdrowego trybu życia na sportowo bez uzależnień, wyłonienie najlepszych zawodników w poszczególnych konkurencjach. W kumite indywidualnym dziewcząt rocznik 1991-90 (-45 kg) Angelika Thiel zajęła trzecie miejsce. W konkurencji kata indywidualnego dziewcząt rocznik 1994  Izabela Piechota zajęła trzecie miejsce. Również trzecie miejsce w kata indywidualnym dziewcząt rocznik 1990-89  zajęła Katarzyna Krześniak. Podczas rywalizacji kata drużynowego dziewcząt rocznik1994-93-92 drużyna w składzie: Izabela Piechota, Kinga Łukaszyńska, Anastazja Wandrowska zajęła trzecie miejsce. W tej samej konkurencji  kategorii  wiekowej 1991-90  dziewczyny w składzie:  Angelika Thiel,  Adriana Stokłosa,  Katarzyna Krześniak również  zajęły   trzecie miejsce. Słowa uznania należą się pozostałym startującym, którzy pomimo licznie obsadzonych konkurencji byli blisko miejsc medalowych.
XII OTWARTE MISTRZOSTWA DOLNEGO ŚLĄSKA KARATE WKF DZIECI I MŁODZIEŻY
23.04.2005 Wrocław
Zawody we Wrocławiu organizowane przez Klub Karate  AZS.  Akademii  Rolniczej oraz Okręgowy Dolnośląski Związek Karate zgromadziły na sali 190 karateków z 12 klubów. Zawody rozgrywane zarówno w konkurencjach kata  indywidualnego i drużynowego, oraz kumite indywidualnego i drużynowego. Nasz klub w kata indywidualnym chłopców rocznik 1997 i młodsi reprezentował Michał Borkowski, który zajął trzecie miejsce. Równie dobrze spisał się Łukasz Szetela startujący w kata indywidualnym chłopców rocznik1995 zajmując trzecie miejsce. Startująca w konkurencji kata indywidualnego dziewcząt rocznik 1994-1993 Izabela Piechota uplasowała się na trzecim miejscu. W kata drużynowym chłopców rocznik 1992-1987 drużyna w składzie: Mateusz Wandrowski, Mariusz Sobiech, Paweł Borkowski uplasowała się tuż za podium. Z takim samym wynikiem uplasowały się drużyny dziewcząt rocznik 1992-1987 w składzie: Angelika Thiel, Adriana Stokłosa, Katarzyna Krześniak oraz drużyna dziewcząt rocznik 1995-1993 w składzie: Anastazja Wandrowska, Kinga Łukaszyńska, Izabela Piechota.
XIII OTWARTE MISTRZOSTWA DOLNEGO ŚLĄSKA W KARATE
10.04.2005 Legnica
Na Mistrzostwa Dolnego Śląska do Legnicy zawodnicy Klubu Karate-do Shotokan z Krapkowic pojechali w pięcioosobowym składzie: Mateusz Wandrowski, Paweł Borkowski, Mariusz Sobiech, Angelika Thiel, Zdzisław Tupko. Ogółem w zawodach wystartowało 150 zawodników z 16 klubów. Zawody organizowane w konkurencjach indywidualnych i drużynowych w kategorii Młodzików, Kadetów, Juniorów oraz Seniorów. W konkurencji kata drużynowego młodzików 14-15 lat drużyna w składzie: Paweł Borkowski, Mateusz Wandrowski, Mariusz Sobiech zajęliśmy (trzecie miejsce).W kata indywidualnym chłopców młodzik 14-15 lat  Mateusz Wandrowski zajął trzecie miejsce. Na słowa uznania zasługuje Angelika Thiel, która zajęła dwa piąte miejsca zarówno w kata,  jak i  w kumite indywidualnym. Podczas zawodów została rozegrana konkurencja kata indywidualnym mężczyzn (- 45 lat), w której pierwsze miejsce zajął Zdzisław Tupko.
OTWARTE MISTRZOSTWA OPOLSZCZYZNY W KARATE WKF
   12.02.2005 Prudnik
W  międzynarodowych zawodach organizowanych przez Ludowy Klub Sportowy Zarzewie Prudnik wzięło udział 192 zawodników z 13 klubów z Czech i Polski. Zawody organizowane były wg przepisów Polskiego Związku Karate. Celem zawodów była popularyzacja karate, jak również wyłonienie najlepszych zawodników zarówno w konkurencjach indywidualnych jak i drużynowych. Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się Wiktoria Lewandowska, zajmując drugie miejsce w kata indywidualnym dziewcząt rocznik 1997 i młodsze, ponadto miejsca medalowe zajęli: Angelika Thiel w kata indywidualnym dziewcząt rocznik 1990-1989 (trzecie miejsce), Krzysztof Bomba, startując w shiai kumite chłopców rocznik 1992-1991(-35kg) (trzecie-miejsce). Również trzecie miejsce zajął Dawid Soluch startujący w shiai kumite chłopców rocznik 1988-1987(+65kg). W konkurencji kata drużynowego chłopców rocznik 1994-1991drużyna w składzie : Łukasz Szetela, Patryk Wocka, Mariusz Sobiech zajęła trzecie miejsce. Na słowa uznania zasługują pozostali zawodnicy biorący udział w zawodach, mimo że nie udało im się zająć miejsc medalowych. Należą do nich: Kinga Łukaszyńska, Anastazja Wandrowska, Izabela Piechota, Katarzyna Krześniak, Adriana Stokłosa, Milena Linek, Michał Borkowski, Mateusz Wandrowski, Paweł Borkowski.
II TURNIEJ KARATE PUCHAR GÓR OPAWSKICH
18.12.2004 Prudnik
Organizator zawodów Ludowy Klub Sportowy ''Zarzewie'' z Prudnika.  W zawodach  wystartowało 188 zawodników z 8 klubów. Nasze osiągnięci: Kumite indywidualne chłopców  1992-91 Wandrowski Mateusz  2-miejsce, Kumite indywidualne chłopców  1992-91 Bomba Krzysztof  3-miejsce, Kata indywidualne dziewcząt  1990-89  Linek Milena  2- miejsce.  
XV MIKOŁAJKOWY TURNIEJ KARATE DOLNEGO ŚLĄSKA
05.12.2004 Legnica
W zawodach zorganizowanych przez Legnicki Klub Karate-do Shotokan ''Wankan'' wzięło udział 190 zawodników z 13 klubów. Udział w tych zawodach to nie tylko walka z przeciwnikiem ,ale również bardzo duża frajda dla dzieci. Święty Mikołaj   obdarował każdego startującego paczką.  W kategorii kata  indywidualnego chłopców rocznik 1994-93 Patryk Wocka zajął 3-miejsce. Sobiech Mariusz w konkurencji kata indywidualnego chłopców rocznik 1992-91 zajął 3-miejsce. A po zawodach dobra zabawa wraz z rodzicami.
V EUROPEAN CUPRUM CUP in KARATE
27.11.2004 Legnica
I  EUROPEAN CUPRUM CUP in KARATE OLDERS SENIORS ''DINOSAURUS''
27.11.2004 Legnica
W zawodach zorganizowanych przez Klub Karate ''Tora'' z Legnicy uczestniczyło 280 zawodników z 28 klubów w tym kluby z Czech, Słowacji, Rosji, i Polski. Klub nasz reprezentowała jedenasto osobowa drużyna. W zawodach wywalczyliśmy dwa (trzecie miejsca) w konkurencjach kata, i kumite indywidualnego. 
XIII MISTRZOSTWA ZIEMI LEGNICKIEJ W KARATE-DO
23.10.2004 Legnica
Na Mistrzostwa Ziemi Legnickiej  pod opieką instruktora Zdzisława Tupko pojechała jedenasto osobowa drużyna w składzie; Thiel Angelika, Linek Milena, Piechota Izabela, Wandrowski Mateusz, Łukaszyńska, Borkowski Paweł, Wandrowska Anastazja, Bomba Krzysztof, Wocka Patryk, Szetela Łukasz, Okoński Mateusz. W konkurencji kumite młodziczek 14-15 lat, jak również w konkurencji  kata indywidualnego  młodziczek Thiel Angelika zajęła dwa 2- miejsce.  W konkurencji shiai  kumite  12-13 lat chłopców (-35 kg)  Wandrowski Mateusz oraz  Bomba Krzysztof zajęli (trzecie miejsce). Startująca w konkurencji kata młodziczek 14-15 lat Linek Milena uplasowała się na( 3-miejscu). Również 3-miejsce w konkurencji kata chłopców do lat 9 zajął Szetela Łukasz. W konkurencji drużynowej kata dziewcząt do lat 13 drużyna w składzie ; Piechota Izabela, Łukaszyńska Kinga, Wandrowska Anastazja,  dziewczyny wywalczyły (3-miejsce).  Drużyna chłopców  w składzie; Wandrowski Mateusz, Borkowski Paweł, Bomba Krzysztof, zajęła (3-miejsce) w konkurencji kata do lat 13.
 

Nasi partnerzy