+48 502 327 667 kkshotokan@onet.eu FACEBOOK

2009-2010

IX SEMINARIUM SZTUK WALKI I TECHNIKI INTERWENCJI
27.09.2009 Nysa
W Nysie po raz kolejny odbyło się seminarium sztuk walki i technik interwencji, w którym uczestniczyli funkcjonariusze służb więziennictwa, Policji, Straży miejskiej oraz zaproszeni karatecy z różnych klubów karate, łącznie około 80 osób z całej Polski. Zajęcia prowadzili: Mirosław Kuświk 8 dan ju-jitsu; shihan Tadeusz Wójcik oraz sensei Cezary Pryga. Organizatorzy   zgrupowania poraz kolejny zadbali o bardzo dobrą atmosferę. Na zakończenie seminarium uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a przedstawiciele poszczególnych klubów pamiątkowe puchary. W zajęciach z naszego klubu brali udział: sensei Andrzej, Tomek i Zdzichu, sempai: Maja, Żaneta oraz Wiktor reprezentujacy nasz klub oraz Komendę Powiatową Policji w Krapkowicach. Dziękujemy.
ZGRUPOWANIE KADRY WOJEWÓDZKIEJ MŁODZIKÓW
11-13.09.2009 Zawadzkie
W Zawadzkiem pod okiem shihana Tadeusza Brudniaka  5 dan ćwiczyli zawodnicy kadry wojewódzkiej Opolszczyzny w karate. Klub karate-do Shotokan Krapkowice reprezentowała Izabela Piechota, Łukasz i Mateusz Wandrowski. Dla zawodników z naszego klubu była to kolejna możliwość do ćwiczenia w gronie najlepszych oraz przygotowanie się do startu w najbliższych zawodach.
ZGRUPOWANIE KADRY POLSKIEGO ZWIĄZKU W KARATE
15-19.07.2009 Zakopane
W Zakopanem w Centralnym Ośrodku przygotowań Olimpijskich 15-19.07.2009r odbyło się  otwarte zgrupowanie kadry  Polski w karate, połączone ze szkoleniem trenerów ubiegających sie  o licencję trenerską na 2010 rok. Prowadzący zajęcia: Santo  Torre  7dan, trener kadry Włoch w kata, trener aktualnych Mistrzów Świata, trener klubowy Mistrzów Świata i Europy w kata i kumite, Gennaro  Talarico  6 dan, trener kadry Włoch kumite kadetów i juniorów, wielokrotny medalista Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy, Pucharu Świata, Igrzysk Światowych w latach 1990-2001, prof. Eleonora Ceruti  6 dan, trener karate i aerobiku, profesor metodyki sportu, była wybitna zawodniczka karate, Eric  Torre   5 dan aktualny Mistrz Włoch, trener karate. W zgrupowaniu nasz klub reprezentował  sensei Zdzichu-trener, opiekun zawodników Sylwia, zawodnicy: Mateusz, Patryk, Łukasz. Zajęcia prowadzone przez szkoleniowców z Włoch były bardzo ciekawe i mogły podobać sie uczestnikom. W czasie wolnym, którego było bardzo mało udało nam się zdobyć szczyt Nosal-1206m, pozwiedzać Krupówki, popływać  w basenie Centralnego Ośrodka Olimpijskiego, zrobić zdjęcia z mistrzami Olimpijskimi z Pekinu w kajakach.
XIII LETNIE SEMINARIUM KARATE KENNETH FUNAKOSHI
26-28.06.2009 Kowary
W dniach 26-28. czerwca 2009 roku Klub Sportowy Funakoshi Shotokan Karate w Kowarach zorganizował XIII Międzynarodowe Letnie Seminarium Shotokan Karate. Zgrupowanie poprowadził shihan Kenneth Funakoshi –9 dan, który przybył ze Stanów.Zajęcia odbywały się w Szkole Podstawowej nr 1 w Kowarach w poszczególnych grupach szkoleniowych.Seminarium było swoistą kontynuacją dorocznych zgrupowań, które odbywają się we Wrocławiu, oraz cyklu XII seminariów, które były organizowane w Kowarach przez Klub MKS „Olimpia” Kowary w latach 1991-2008. Nasz klub reprezentowali sensei:Andrzej i Tomek oraz sempai Wiktor.W czasie wolnym seminarzyści zwiedzali atrakcje Kowar. Podziwiali piękno naszych gór; szczyt „Śnieżki” i kościółek „Wang”. W piątkowy i sobotni wieczór nie zabrakło integracyjnych spotkań, które tym razem odbyły się w „Gościńcu na Starówce” w Kowarach.
IV SEMINARIUM KARATE
15-17.05.2009 Cieszyn
Organizatorem IV-Seminarium karate w Cieszynie był Klub Sportowy „SHINDO” Cieszyn. Zajęcia podczas seminarium prowadzili: Luca Valdesi 5 dan-Mistrz Świata i Europy WKF kata, Davide Benetello 5 dan-Mistrz Świata i Europy WKF Kumite. W tym roku oprócz karateków z Polski z kadrą narodową na czele do Cieszyna przyjechali zawodnicy z Czech, Bułgarii i Ukrainy. Zajęcia prowadzone przez Luca Valdesi poświęcone nauczaniu kata Gankaku. Zajęcia kumite prowadzone  przez Deivide Benetello byłego Mistrza Świata w kumite. Po raz kolejny reprezentanci naszego klubu mieli okazję ćwiczyć pod okiem najlepszych zawodników karate WKF. W zgrupowaniu nasz klub reprezentował sensei: Zdzisław oraz sempai: Mateusz, Wiktor, Łukasz, Izabela. W trakcie wolnego czasu krótkie zwiedzanie Cieszyna i pamiątkowe zdjęcia.
ZGRUPOWANIE KARATE Z TRENEREM KADRY POLSKI
03-05.04.2009 Zawadzkie
W dniach 3-4 kwietnia w Zawadzkiem odbyło się seminarium kumite z trenerem kadry Polski Januszem Harastem 6 dan. Organizatorem zgrupowania był Klub Karate Nidan z Zawadzkiego. Udział w nim wzięła szeroka kadra Polski kadetów i juniorów reprezentując kluby z Łodzi,Tomaszowa Mazowieckiego, Bełchatowa, Bielska Białej. W seminarium brała udział kadra młodzików województwa opolskiego którą reprezentowali zawodnicy z  klubów karate z Zawadzkiego, Prudnika, Krapkowic, Kędzierzyna-Kożla. Zajęcia z kadrą opolszczyzny prowadził trener Tadeusz Brudniak 5 dan. W zajęciach uczestniczyło 40 karateków z 7 klubów. Dla zawodników z naszego Klubu Izabeli i Łukasza to kolejny etap do zdobywania nowych doświadczeń na drodze karate.
XVIII SEMINARIUM KARATE
20.03.22.03.2009 Wrocław
Po raz 18  Wrocław gościł karateków z całej Polski. W seminarium wzieło udział około 350 karateków. Zajęcia podczas seminarium odbywały się w grupie od 9-4 kyu, 3-1 kyu oraz w grupie dan. Treningi prowadził Shihan Masao Kagawa trener akademickiej i narodowej kadry Japonii 8 dan, prezentując bardzo wysoki poziom wyszkolenia technicznego. Podczas zajęć z shihan uczestnicy zgrupowania ćwiczyli formy kihon, kata, kumite. Wayne Otto trener reprezentacji narodowej Anglii 5 dan, u którego w trakcie zajęć ćwiczono kombinacje do kumite sportowego. Michalina Łoboda Akademicka Wicemistrzyni Świata WKF 2008r z Polski 3 dan, prowadziła zajęcia kata. W trakcie zgrupowania odbywały się zajęcia dla trenerów które prowadził shihan Antonio Oliva Seba z Hiszpanii 7 dan, w trakcie których shihan podzielił się spostrzeżeniami dotyczącymi poziomu prezentowanego przez zawodników z całego Świata oraz z Polski  startujących w Mistrzostwach Świata w Japonii. Z naszego klubu w zajęciach brali udział: sensei Zdzisław, Andrzej, Tomek oraz sempai Izabela, Wiktor.
ZGRUPOWANIE KADRY OPOLSZCZYZNY
27-31.01.2009 Pokrzywna
Pokrzywna to kolejny etap szkoleniowy zawodników Kadry z opolskich klubów karate. Zajęcia prowadzone przez shihan Tadeusza Brudniak 5 dan z Prudnika. Podczas  treningów zawdnicy ćwiczyli kombinacje kumite oraz formy kata. Powołanie do kadry opolszczyzny z naszego klubu otrzymała Izabela Piechota oraz Łukasz.
X SEMINARIUM SZTUK WALKI I TECHNIKI INTERWENCJI
12.09.2010 Nysa
Kolejny raz Nysa gościła funkcjonariuszy służby więziennej, policji, straży miejskiej, straży granicznej. W  zgrupowaniu uczestniczyło około 200 funkcjonariuszy. Honorowym gościem seminarium był nestor polskiego jiu-jitsu prof. dr płk. Krzysztof Kondratowicz 12 dan. Ponadto zajęcia prowadzili Mirosław Kuświk 8 dan jiu-jitsu, Jacek Chęciński 9 dan  jiu-jitsu, Marek Rudzki 8 dan jiu-jitsu, Leszek Kołtuń-zawodowy Mistrz Świata w kickboxingu, Oleksandr Gorbatiuk mistrz sambo oraz sensei Cezary Pryga. Nasz klub reprezentował  sensei Zdzisław Tupko, sensei Tomasz Grzegorski, sempai Adriana Stokłosa, sempai Izabela Piechota oraz sempai Wiktor Jaśkowski reprezentujący nasz klub i KPP w Krapkowicach. Podczas zgrupowania kolega Cezary Pryga obchodził 30-lecie uprawiania sztuk walki  w związku tym otrzymał pamiątkowy puchar od karateków z naszego klubu. Jak zawsze organizator zadbał o bardzo  dobrą atmosferę w trakcie zgrupowania. Na zakończenie uczestnicy otrzymali pamiatkowe dyplomy, a trenerzy puchary.
KONSULTACJE KARATE
27-29.08.2010 Zawadzkie
W dniach 27-29.08.2010r w Zawadzkiem odbyło sie konsultacje karate prowadzone przez trenera kordynatora sihana Tadeusza Brudniaka 5 dan. W zgrupowaniu uczestniczyła zawodniczka kadry wojewódzkiej karate Izabela Piechota.Celem zgrupowania było podnisienie poziomu technicznego i taktycznego zawodników oraz przygotowanie do nowego sezonu startowego.
ZGRUPOWANIE KADRY OPOLSZCZYZNY
05-12.08.2010 Pokrzywna
W Pokrzywnej odbyło się zgrupowanie kadry wojewódzkiej młodzików. W zajęciach uczestniczyli zawodnicy opolskich klubów karate. Treningi prowadził sihan Tadeusz Brudniak. Ich celem było podniesienie poziomu wyszkolena technicznego oraz przygotowanie do sezonu startowego na drugie półrocze 2010r. Nasz klub reprezentowała Izabela Piechota.

Nasi partnerzy