+48 502 327 667 kkshotokan@onet.eu FACEBOOK

TURNIEJ KWALIFIKACYJNY DO MISTRZOSTW POLSKI - LEGNICA 2020

Po zakończeniu rywalizacji młodzików rozpoczęły się XXIX Mistrzostwa Ziemi Legnickiej w Karate Olimpijskim, które były turniejem kwalifikacyjnym do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, Juniorów i U-21. W tych zawodach startowało około 250 zawodników z 35 klubów z całej Polski. Nasz klub reprezentowali: Wojciech Nowak, Michał Talaga, Jakub Neiner i Florian Wons. W najliczniej obsadzonej konkurencji, kata indywidualnym juniorów młodszych, startowało 31 zawodników, a miejsce trzecie wywalczył Michał Talaga. Startujący w tej samej konkurencji Wojtek oraz Jakub, po przegranych walkach, odpadli z dalszej rywalizacji. W konkurencji kata indywidualnym młodzieżowców Florian w swoim debiucie przegrał w walkach repasażowych. Oprócz konkurencji kata nasi zawodnicy startowali również w konkurencji kumite. Wojtek, po bardzo dobrej walce, odpadł w pierwszej rundzie, a Michał odpadł dalszej rywalizacji w drugiej rundzie. Jakub po walkach repasażowych zajął trzecie miejsce w konkurencji kumite indywidualnym juniorów młodszych (-57 kg). Gratulujemy naszym zawodnikom uzyskanych wyników oraz postawy podczas startu w zawodach. Panu Dariuszowi Taladze dziękujemy za pomoc przy dowozie zawodników na zawody.Udział w zawodach był realizowany w ramach działań wspieranych przez Gminę Krapkowice.