+48 502 327 667 kkshotokan@onet.eu FACEBOOK

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI

W niedziele 26.05.2019 roku we Wrocławiu odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Karate WKF. W zawodach rywalizowało 181 zawodników reprezentujących 34 uczelnie z całej Polski. W składzie reprezentacji Politechniki Opolskiej znalazła się zawodniczka naszego klubu Julia Wocka, która wspólnie z zawodniczkami z Klubu Karate Nidan Zawadzkie, Natalią Szponder oraz Weroniką Grejner, startowała w konkurencjach drużynowych kata oraz kumite. Dziewczyny zdobyły pierwsze miejsce w konkurencji kata drużynowe kobiet oraz miejsce trzecie w konkurencji kumite drużynowe kobiet. Julia startująca w konkurencji kata indywidualne kobiet odpadła w ćwierćfinale przegrywając 3:2. Natomiast w konkurencji kumite indywidualnym kobiet (-68kg) Julka zajęła piąte miejsce. Najlepszą uczelnią w klasyfikacji generalnej oraz uczelnią techniczną została Politechnika Wrocławska. Drugie miejsce zajęła Politechnika Łódzka, a trzecie KU AZS Politechniki Opolskiej, którą reprezentowały nasze zawodniczki. Równie udany występ naszego byłego już zawodnika Michała Kowalewicza obecnie (Budokan Wrocław) reprezentującego Politechnikę Wrocławską, który w konkurencji kata drużynowym mężczyzn wraz z Janem Sieradzkim oraz Maksymilianem Szczypkowskim zdobył miejsce pierwsze, a w kata indywidualnym zajął trzecie miejsce. Gratulacje dla wszystkich zawodników oraz trenerów klubowych: Zbigniewa Sworenia, Macieja Jędruszka i  Zdzisława Tupko.